| ysabela21 a întrebat:

Buna TPU:*!

Ce sporturi pot practica vara asta acasa (in afara de inot) pentru a ma dezvolta mai bine? Trec clasa a 10 a si sunt foarte scunda 1.56 si slaba 37 kg!

Vreau sa-mi ziceti ce sa fac ..nu numai sporturi ci orice alte activitati care sa ma ajute si in primul rand sa ma scape de plictiseala pentru ca vara asta presimt ca o sa ma plictisesc foarte rau!

Ofer fundita si vot!

3 răspunsuri:
| CaNaBiS13 a răspuns:

Daca vrei sa te dezvolti in inaltime nujut... daca vrei in muschi. poti face breakdance faci imediat kg de la muschi si eu fac

daca vrei in inaltime stai atarnata de o bara

| Georgia1234567890 a răspuns:

Poti practica volley, si eu fac la clubul spike, echipa municipala la liceul Eugen Lovinescu. daca vrei in greutate sa stii ca volleyul aduce pofta de mancare asa ca... SUCCES!

| lollipopsS a răspuns:

Baschetul

Daca vrei sa cresti ceva mai mult in inaltime, intre 6 si 10 centimetri, trebuie sa intri in sala de sport si sa te pui pe treaba. Sariturile in inaltime declanseaza o reactie naturala de intindere a oaselor, care devin mai puternice si se pot lungi cu cativa centimentri. Mai mult, daca nu ai mai facut exercitii sport pana acum, cresterea in inaltime va fi cu adevarat mare.

Sfat: daca nu esti pasionata de baschet, poti opta pentru handbal sau volei. Sunt foarte asemenatoare baschetului in ceea ce priveste capacitatea de alungire a oaselor.