| Angeliquex3 a întrebat:

cu ce ochelari pot vedea eclipsa totala de soare? Funda happy

11 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Doar cu ochelari speciali pentru eclipsa. E periculos pentru ochi sa te uiti cu orice altceva.

| PedoBarbie a răspuns:

V-a fi în curând eclipsă totală de soare sau ce?

| Angeliquex3 explică (pentru PedoBarbie):

Da.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Angeliquex3):

Când?

| Angeliquex3 explică (pentru PedoBarbie):

Peste cateva zile. Mai bine zis "Luna insangerata" http://stirileprotv.ro/......-de-4.html

| PedoBarbie a răspuns (pentru Angeliquex3):

Mulţumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am uitat cu un geam de la masca de sudura.S-a vazut perfect.

| rTurcoaz a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai ochelari... nu te mai uita la soare si stai linistita ca doar nu in fiecare zi o sa fie soare,... ia-ti niste ochelari negri asa poate asa poate o sa-ti dea mai putin soarele in ochi.happy

| EllaHaHa a răspuns:

Pai sti acele radiografi sunt transparente dar de culoare inchisa sau exista ochelari speciali sau cei de soare dar sa fie foarte fumurii.

| Theea11 a răspuns:

"Luna insagerata" se va vedea in alte tari.Am vazut stirea la Realitatea si spunea ca nu o sa se vada de la noi, ci in alt continent. Sper ca nu te-am dezamagit, dar o poti vedea pe internet sau la televizor live big grin

| Angeliquex3 explică (pentru Theea11):

Sunt in strainatate, aici se va vedea de aceea am intrebat. happy