| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Cum se procedeaza cu cererea de transfer, am depus cererea si m-au sunat sa imi spuna ca mi s-a aprobat.Nu mai trebuie sa merg sa fac nimic la liceu? Mi-e teama sa nu merg la clasa unde trebuia sa ma transfer si sa mi se spuna : ce cauti aici laughing!? La inceputul anului se vor striga listele cu elevii de la clasele unde sunt!?

6 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Du-te la scoala la care vrei sa te transferi si intreaba la secretariat.

Intreaba cat dureaza pana vine foaia matricola de-acolo, in ce clasa esti, sau orice altceva te intereseaza. Secretara sau directorul e in masura sa-ti spuna orice vrei sa stii happy

Si eu m-am transferat si la fel s-a intamplat...

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru guardian18angel):

Pai tocmai, m-au sunat de la liceu prin august.Mi-au spus doar ca mi s-a aprobat cererea, nimic mai mult.Nu mi s-a spus sa vin la liceu sa mi se dea vreo foaie.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru guardian18angel):

Tu cum te-ai transferat? De la un profil la celalalt sau in alt liceu?

| guardian18angel a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Exact, de-aia ti-am zis sa te duci tu la liceu si sa intrebi pe secretara.

| guardian18angel a răspuns (pentru guardian18angel):

M-am transferat la un alt liceu intr-un alt oras, dar sunt cam aceleasi reguli in ambele cazuri...

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru guardian18angel):

Eu vreau sa ma transfer de la un profil la celalalt in cadrul aceluiasi liceu.