| AdrienWH a întrebat:

Acum cateva zile, aproape o saptamana, am depus o cerere de a ma transfera la alt liceu pe alt profil (din clasa a10a). Acolo cand am depus cererea. Cam in cat timp mi se spune daca cererea de transfer mi-a fost aprobata sau nu? Dar daca sunt mai multi canditati pentru locurile libere din clasa, cum se procedeaza?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar de la liceu poti avea un raspuns precis. De regula cererile de transfer se discuta in sedinta CA pe la inceputul lunii septembrie.
Cererile se aproba dupa cum considera membrii CA, posibil in functie de media de promovare a clasei anterioare, daca elevul a avut sau nu sanctiuni disciplinare, daca familia are o oarecare influenta printre membrii CA, etc.