| MulteAmintiri a întrebat:

Buna TPU dauu fundiitsa big hug cine ma lamureste. In PhotoScape, sa zicem ca eu pun o poza si vreau sa se vada numai partea cu mine, adica restul pozei sa fie asa in ceata ca am vazut la pozele cuiva. Adica sa se vada numai ce vreau eu in poza aia si restul asa in ceata sau innorat nu stiu orice.

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Te duci la Editor-Filter-Region(out of Focus) si acolo iti alegi dimensiunile(Size/Feather) si cum sa arate.

5 răspunsuri:
| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna :* Eu cand vreau sa fac poza...cum ai scris tu, dau la retrolumina (in engleza nu stiu cum e)... langa salveaza (save) in partea stanga, ultimul. Sper ca ai inteles.
Funda?

| iKaede a răspuns:

Intri in PhotoScape apoi in Editor ( acolo sus ) si unde iti arata " home, object, crop, tools. dai pe tools si apoi dai la mosaic. si de acolo pariez ca te descurci... P.S! poti da si la " crop "

| Alexsb2006 a răspuns:

Nu stiu exact la photoscape, dar in photoshop ai ceva numit Blur, trebuie sa ai si acolo ceva similar, selectezi conturu si i dai blur selectezi cat de puternic sa fie bluru.etc. Sau mai simplu de ce nu o tai, i dai "crop".

| MulteAmintiri explică (pentru Alexsb2006):

Pai am facut si asa, dar eu vreau sa pun poza la avatar si daca dau " crop " nu apare poza decat un sfert din ea deci trebuie poza intreaga, dar fara sa se vada aia laughing).

| calutuuuu a răspuns:

Buna! Intra pe piZap, programul e mult mai bun;) Si ti le faci online;) Uite link:
http://www.pizap.com/
Dai pe START si...descoperi mai departe;):* Pa-pa!