| anonim_4396 a întrebat:

Deci azi am cumparat 2 bratari si o cruciulita galbene toate 3 din tinichea sigur si mi-o zis niste baieti ca cica sunt facaturi si sa nu le port am uitat sa mentionez de la un calugar de langa biserica nu de la biserica ce ma sfatutiti?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrei sa fie sfintite, mergi la biserica si roaga preotul sa ti le sfinteasca. Altfel, le poti purta, dar nu le poti considera obiecte de cult (adica nu te poti ruga/inchina la ele)

| Andreea2013 a răspuns:

Poartale fiindca nu au ce rau sa-ti faca! FUnda te rog! big hug

| ramona1989 a răspuns:

Adica cum sunt facaturi? Importanta este credinta ta nu materialul din care sunt facute sau de unde le-ai cumparat... daca tie iti plac poarta-le

| k1d0reL a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca nu le-am cumparat de la biserica si de la un calugar care se afla in afara bisericii