| PandaGirl a întrebat:

Deci... m-am certat cu o prietena pe care chiar o credeam o adevarata prietena.Am vorbit pe messenger si am intrebat-o daca ii place de cutarescu ca se vede acest lucru.Si ea a inceput cu morala ca nu e adevarat si chestii de ganul asta si din vorba-n vorba nu stiu cum s-a intamplat m-a injurat ca ii tineam partea unei prietene mai bune cu care nu ma certasem nici o data (cu prietena falsa m-am mai certat o data). Si i-am spus si eu cateva hestii ca doar nu puteam sa stau si sa indur toate insultele.Ne-am certat foarte, foarte rau. A spus niste cuvinte care nici nu va inchipuiti cat dor, dar nu vreau sa ma mai impac cu ea in viata mea! Dupa ce ne-am certat eu si Bianca(prietena buna) cu Daniela(prietena falsa) a sunat-o repede pe o fata despre care noi nu aveam o parere foarte buna pentru ca se pupa cu toti baietii si chesti de genul asta.Si Daniela i-a spus tot ce am spus noi despre acea fata, dar bine inteles ca de ea nu a spus (ca ea a inceput sa zica toate chestiile alea) si a bagat minciuni...nu va puteti imagina cate! Noi am mers la acea fata (Lavinia) sa ii punem ce am spus despre ea pentru ca ne simteam cam vinovate si am aflat tot ce i-a spus Daniela. Minciunile erau extrem de multe.Lavinia s-a dovedit a fi foarte draguta si nu s-a suparat pe noi si ne-a tinut apararea.Nu va mai spun cate minciuni a bagat Daniela ca umplu toata pagina.
Ce sa fac? Help! Fundita, fundita,

9 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Parerea mea este sa stai de vorba cu Daniela,sa o intrebi de ce are atitudinea asta;daca are ceva de spus,sa spuna,iar daca nu,sa-si schimbe atitudinea.Iar daca nu se va intampla acest lucru,atunci trebuie sa o ignori.Intre copii si chiar intre oameni in toata firea apar divergente,dar nu trebuie sa fim atat de radicali,adica sa zicem:"ai gresit,gata,nu te mai cunosc".Cu totii facem greseli cu sau fara voie,dar trebuie sa ne dam unii altora o a doua sansa,trebuie sa invatam sa mai si lasam de la noi.Nici unul dintre noi nu este perfect. Sincer,iti doresc multa bafta,si sper sa rezolvati cu bine aceasta neintelegere.Toate cele bune!happy

| emy a răspuns:

Parerea mea este sa stai de vorba cu Daniela,sa o intrebi de ce are atitudinea asta; daca are ceva de spus,sa spuna,iar daca nu, sa-si schimbe atitudinea.Iar daca nu se va intampla acest lucru, atunci trebuie sa o ignori.Intre copii si chiar intre oameni in toata firea apar divergente,dar nu trebuie sa fim atat de radicali,adica sa zicem:"ai gresit,gata,nu te mai cunosc".Cu totii facem greseli cu sau fara voie, dar trebuie sa ne dam unii altora o a doua sansa, trebuie sa invatam sa mai si lasam de la noi.Nici unul dintre noi nu este perfect. Sincer, iti doresc multa bafta, si sper sa rezolvati cu bine aceasta neintelegere.Toate cele bune!happy

| emy a răspuns:

Parerea mea este sa stai de vorba cu Daniela,sa o intrebi de ce are atitudinea asta; daca are ceva de spus,sa spuna,iar daca nu, sa-si schimbe atitudinea.Iar daca nu se va intampla acest lucru, atunci trebuie sa o ignori.Intre copii si chiar intre oameni in toata firea apar divergente,dar nu trebuie sa fim atat de radicali,adica sa zicem:"ai gresit,gata,nu te mai cunosc".Cu totii facem greseli cu sau fara voie, dar trebuie sa ne dam unii altora o a doua sansa, trebuie sa invatam sa mai si lasam de la noi.Nici unul dintre noi nu este perfect. Sincer, iti doresc multa bafta, si sper sa rezolvati cu bine aceasta neintelegere.Toate cele bune!happy
Si stai linistita cu fundele! Noi suntem aici pentru a ne ajuta unii pe altii,si nu neaparat pentru a primi funde.Cel putin, eu asa cred, apai na...

| cristinna23 a răspuns:

Las-o in pace si eu am un incident cu prietena mea dar ne-am impacat

| PandaGirl explică:

Genul*

| Jeozelin a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa ii zici si tu chestii urate nu trebuia sa te cobori la mintea Danielei iar in al doilea rand nu prea am inteles care este problema adica tu ai zis ca nu vrei sa te mai impaci cu Daniela.

| KaRa23S a răspuns:

Cu aia nu mai ai ce vb si gata :d

| ruxi1728102 a răspuns:

Asa.si care e intrebarea
am stat sa-ti citesc romanu in speranta ca pot sa te ajut.dar nu inteleg cu ce? lavinia asta nu s-a suparat pe voi si tu ai ramas cu prietena buna.nu e de bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai barfi. vorbeste mai putinsi nu mai barfi fiindca nu stii niciodata dea lungul anilor cine cu cine se va intalni sau va vorbi, si cazi de fraiera.barfa nu e buna cu nimeni. vorbeste doar ce e de vorbit si infiderent cu cine stai la vorba vorbeste frumos despre toata lumea.acum nu ai nici o scuza.deja stie tot TPU, ca va ocupati cu barfele prostesti.