| EllyElenuta a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o problema cu un baiat. Ma ajutati si pe mine cu sfaturi?puppy dog eyes va rog frumos
Eu am fost cu un baiat 2 ani si ceva si dupa ne-am certat...
Dupa aceea ne-am impacat vreo 2 luni. Iar apoi iar ne-am certat.
Ma rog o incurcatura
Acum o saptamana am aflat ca o 'prietena' de-a mea il place.
Si ea a bagat tot felul de minciuni la mine, despre el, pana sa imi dau seama ca il place straight face
Pana i-am pus fata in fata am crezut-o pe eastraight face deoarece cu el ma certasem urat... Dupa ce i-am pus fata in fata ea a negat tot oh go on si au inceput sa se ia in brate si chestii din astea
Acum el mi-a spus pe mess ca era suparat ca am crezut-o pe aiastraight face si ca vroia sa ma faca geloasa si sa vad daca imi pasa. Asta e am luat teapa si am fost geloasastraight face

Iar acum el a zis ca ma iarta doar daca ii arat ca tin la el.
Faza e ca nu pot fii cu nici un baiatsad in afara de el. Am incercat sa-l uit. sa trec peste. dar nu potsad
Tin mult la el.
Voi aveti idee cum sa-i arat ca tin la el si ca nu sunt asa cum crede el?straight face adica el mi-a zis ca stie ca am trecut deja peste si ca ma 'distrez' straight face
Dau fundastraight face

Răspuns Câştigător
| pysy5 a răspuns:

Aratai ca ti la el prin gesturi afectuoase profita de fiecare ocazie sa fi cu el, sa fiti impreuna si spune-i ca il iubesti si ce simti pentu el dar din inima nu face un discurs dinainte ca nu o sa iasa, dar in primul rand pune-o la punct pe"prietena ta" spune-i sa nu se mai bage

1 răspuns:
| bambi12313 a răspuns:

Stii... pentru a demonstra unei persoana ce tii la ea iti ia foarte mult timp deoarece iubirea nu se demonstreaza usor, prin cuvinte ci prin fapte.
Spune-i doar ce simti, gandeste-te la momentele frumoase petrecute impreuna spune-i cat de mult au insemnat pentru tine.
Cuprinde-l in brate si spune-i te iubesc si ca ii vei demonstra asta prin fapte, si singur isi va da seama de acest lucru.