| PandaGirl a întrebat:

Funda Vot!

Imi place de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine! Nu stiu daca ma place m-am gandit sa vad ce crede despre mine. O colega il cunoasta si o alta colega il place.Colega care il cunoaste i-a spus ca il place cealalta colega (sa o numim colega i). Si m-am gandit sa ii spun colegei care il cunoaste ca atunci cand mai vine pe la noi prin clasa sa il intrebe ce parere are despre colega i si dupa ce parere are despre mine (dar fara sa ii spuna ca il plac) si sa il intrebe care e mai frumoasa. Ce ziceti? Daca mai aveti si alte idei...

Răspuns Câştigător
| andulovecrazy a răspuns:

Pai spune-i cologei care il cunoaste sa il intrebe mai intai daca are prietena si daca nu are sa ii spui auzi cum ti se pare fata aceea vrei sa fii cu ea ca ea e siingura si ea a zis ca esti dragut. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Baiatul isi va da seama ca...colega care il va intreba este pusa de voi doua (adica de tine si colega i). Mi se pare ca ati inrautatii situatia. Si apoi baiatului nu ii place sa aleaga. Poate nu alege nici una. Si chiar daca o pui pe colega care il cunoaste sa il intrebe numa de tine clar isi va da seama ca tu ai pus-o sa faceti asta. Oricum daca si colega i il place poate ea are mai mult curaj si tio va lua inainte si "ti-l va fura" ca sa zic asa. Tu doar intra in vorba cu el spune-i doar ceau sau ce faci. Poate ve-ti incepe o conversatie. Sau ar mai fi o posibilitate desi nu stiu daca funtioneaza. Daca colega care il cunoaste are ID lui sau faci rost de ID lui iti faci un ID secret, te dai drept o alta fata si ii pui intrebari. Sau daca baiatul chiar te place atunci sunt sigura ca va face prumul pas. Dar daca pana acum nu ti-a dat nici o importanta, inseamna ca poate el chiar nu te place. Incearca sa il faci sa te observe...

| Tiffany89 a răspuns:

Eu zic sa ii ceri id-ul...si vorbesti tu cu el. Ii trimiti kissuri si de astea.Si daca nu face nimic atunci vorbesti cu colega tahappy

Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ea poate sa fie rau intentionata si sa iti joace o farsa impreuna cu el si cu cealalta colega doar asa ca sa se distreze cel mai corect ar fi sa-l abordezi.sunt multe cazuri cand ambii se plac dar nimeni nu face pasul si asa se risipeste o posibila idila. da frica la o parte si actioneaza.

| geiko a răspuns:

Sigur isi va da seama ca il placi daca colega ta care il cunoaste il va intreba ce crede despre tine sau daca tu esti mai frumoasa.ma rog. sfatul meu este sa vorbesti direct cu el.nu astepta pana il pierzi in favoare colegei care il place, adica colega i.actioneaza! daca n-ai curaj fa-ti sperante ca o sa abordeze el dar mai bine ar fi sa nu visezi happy