| PinkySweety12 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti cu aventura, horror, thriller, dragoste cele mai bune carti. >Fundita:

Răspuns Câştigător
| BellaMarie a răspuns:

1.Amurg
2.Luna Noua
3.Eclipsa
4.Zorii de zii
5. Jurnalele vampirilor
6.Cei trei muschetari
fundita?

5 răspunsuri:
| mihaelapisica a răspuns:

1o calatorie care mi-a schimbatviata
2din nou in provence
3 femeia pirat, slujitorii regelui
4 dragoste si razbunare
5 amurg (cea mai buna)
am raspuns primul! fundita?

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Uite aci cateva carti :
Luna noua 49,00

WINNETOU IN VALEA MORTII 15,00

Testamentul incasului 15,00 11,00

Copiii capitanului Grant 10,50

Cinci saptamani in balon 6,50

Aventura :: noutăţi

S-au gasit 160 carti Pagina 1 din 11 inainte

Fata si marea 39,99

Arhipelagul 20,00 15,00

Dragonsdale - Calaretii furtunii 25,99

Dragonsdale 25,99

O mare de adevaruri 24,99

Breviar mediteranean 29,00 20,30

Rubinul din fum (seria Sally Lockhart) 29,99

FC Trolii ( vol.4 din seria Aventuri cu ... 19,99

Placinta de capra ( vol.3 din seria Aven... 19,99

Trolii in vacanta ( vol.2 din seria Aven... 19,99

Trolilor, plecati acasa! ( vol.1 din ser... 19,99

Uragan la Seattle 9,99

Modista 44,90

Romania secreta 25,00

Ghidul emigrantului in

Iti mai dau si aici:
20 000 de leghe sub mariautor Jules Verne pret: 25.00 LeidetaliiRelatarea celor vazute si traite de personajele romanului 20 000 de leghe sub mari la bordul submarinului Nautilus si-au pastrat nestirbite farmecul si puterea de seductie, beneficiind de noi traduceri
35 Maiautor Erich Kastner pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici cartea 35 Mai: era ziua de 35 mai, aşa încât era firesc ca unchiul Ringelhuth să nu se mire de nimic. Dacă lucrurile ce aveau să i se întâmple în ziua aceea s-ar fi petrecut numai cu o săptămână înainte
A doua carte a Jungleiautor Rudyard Kipling pret: 12.00 LeidetaliiA doua carte a Junglei este una dintre cele mai cunoscute lucrari ale cunoscutului scriitor englez Rudyard Kipling (1865-1936), laureat al Premiului Nobel.
A doua vara a pantalonilor calatoriautor Ann Brashares pret: 19.99 LeidetaliiA doua vara a pantalonilor calatori prezinta aventurile unor adolescente carora peripetiile, dramele, iubirile din vara trecuta si intalniri neasteptate le pun sufletul si mintea la grea incercare.
Academia Point Blancautor Anthony Horowitz pret: 22.99 LeidetaliiAcademia Point Blanc prezinta aventurile lui Alex Rider, superspionul de 14 ani, care s-a reintors la scoala, incercand sa uite nebunia provocata de computerele STORMBREAKER.
Al optulea pacatautor Philipp Vandenberg pret: 45.00 LeidetaliiRomanul Al optulea pacat este un noul thriller - plin de aventuri si referinte istorice - al unuia dintre cei mai tradusi autori contemporani, Philipp Vandenberg. Alex si comoara Wigpowderautor Adrienne Kress pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul Alex si comoara Wigpowder: Alex Morningside este o fată dezgheţată de zece ani şi jumătate, care merge la şcoală la prestigioasa Academie Wigpowder-Steele. Din nefericire, chiar dacă îi place să înveţe
Artemis Fowl vol. 1 - Artemis Fowlautor Eoin Colfer pret: 24.90 LeidetaliiComanda aici cartea Artemis Fowl vol. 1 - Artemis Fowl: Artemis Fowl pare un puşti inofensiv. La ce te-ai putea aştepta de la cineva care abia a împlinit doisprezece ani? În nici un caz că este unul dintre cei mai inteligenţi criminali
Artemis Fowl vol. 3 - Codul infinituluiautor Eoin Colfer pret: 24.99 LeidetaliiCodul infinitului este al treilea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl, serie ce si-a castigat statutul de bestseller. Artemis Fowl vol. 4 - Aventuri cu Opalautor Eoin Colfer pret: 27.99 LeidetaliiAventuri cu Opal, al patrulea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl. Artemis planuieste sa fure celebrul tablou Spiridusul Hotoman, devenind astfel cel mai tanar hot din istorie care reuseste o astfel
Artemis Fowl vol.2 - Incidentul din Articaautor Eoin Colfer pret: 24.90 LeidetaliiIncidentul din Artica este al doilea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl, serie ce si-a castigat statutul de bestseller.
Atlantidaautor David Gibbins pret: 27.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Atlantida: descoperirea unui papirus vechi într-un mormânt
Atticaautor Garry Kilworth pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul Attica: o aventură palpitantă, plasată într-o lume magică, o poveste despre curaj, devotament şi prietenie. Intră într-o lume de minunăţii uitate şi de aventuri extraordinare
Aurul albastruautor Clive Cussler pret: 45.00 LeidetaliiComand aici romanul de aventuri Aurul albastru: pe dealurile pline de vegetaţie luxuriantă din Venezuela, o echipă NUMA descoperă un trib ciudat, o mitică zeiţă albă şi un grup criminal care intenţionează să fure secrete medicale de milioane de dolari.
Aurul cruciatilorautor David Gibbins pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Aurul cruciatilor: incepând cu Imperiul Roman şi până la ultimele zile de agonie ale coşmarului nazist, marile civilizaţii şi puteri şi-au dorit cu ardoare să găsească menora, sfeşnicul sacru cu şapte braţe din aur, furat din Templul de la Ierusalim. Aurul incasilorautor Clive Cussler pret: 33.50 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Aurul incasilor: Dirk Pitt se întoarce pentru o nouă aventură incredibilă, în stilul său caractestic, o vânătoare de comori sau, mai precis, despre căutarea unui uriaş tezaur care a aparţinut incaşilor
Aventuri cu troli vol. 1 - Trolilor, plecati acasa!autor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiCartea Trolilor, plecati acasa!, autor Alan MacDonald, este primul volum din seria Aventuri cu troli si a fost publicata de editura Rao. Cartea Trolilor, plecati acasa! poate fi comandata la pretul de 19.90 lei.
Aventuri cu troli vol. 2 - Trolii in vacantaautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiTrolii in vacanta, autor Alan MacDonald, este volumul doi din seria Aventuri cu troli si a fost publicat la editura Rao. Cartea Trolii in vacanta poate fi comandata la pretul de 19.90 lei.
Aventuri cu troli vol. 3 - Placinta de capraautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiPlacinta de capra, autor Alan MacDonald, este volumul 3 din seria Aventuri cu troli si a fost publicat de editura Rao. Cartea Placinta de capra poate fi comandata la pretul de 19.90
Aventuri cu troli vol. 4 - FC Troliiautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiCartea FC Trolii a fost scrisa de Alan MacDonald, face parte din seria Aventuri cu troli (vol.4) si a fost publicata de editura Rao. Cartea FC Trolii poate fi comandata la pretul de 19.90 lei
Aventurile lui Arthur Gordon Pymautor Edgar Allan Poe pret: 16.00 LeidetaliiRoman-cult al multor generatii, Aventurile lui Arthur Gordon Pym il poarta pe cititor din America secolului al XIX-lea, de-a lungul si de-a latul globului terestru, pana la descoperirea misterului Aventurile lui Gordon Pymautor Edgar Allan Poe pret: 12.00 LeidetaliiAventurile lui Gordon Pym este povestea unei imprevizibile calatorii pe mare, un roman in care doi baieti au de infruntat o multime de primejdii, traind momente extrem de tensionate.

Aventurile lui Huckleberry Finnautor Mark Twain pret: 19.90 LeidetaliiRomanul Aventurile lui Huckleberry Finn este o continuare a romanului "Aventurile lui Tom Sawyer", insa de data aceasta cei doi eroi şi-au schimbat rolurile: personajul principal este Huck.
Aventurile lui Oliver Twistautor Charles Dickens pret: 18.00 LeidetaliiAventurile lui Oliver Twist este o carte care sustine o idee foarte pretioasa pentru felul in care oamenii ar trebui sa se poarte cu semenii lor, in asa fel incat sa faca sa domneasca pe lume dreptatea si adevarul.
Aventurile lui Robin Hoodautor J. Walker McSpadden pret: 29.90 LeidetaliiAventurile lui Robin Hood este o repovestire a uneia din cele mai clasice legende englezesti. Actiunea se petrece in Anglia secolului 12, in padurea Sherwood, unde Robin Hood devine faimos
Aventurile lui Tom Sawyerautor Mark Twain pret: 18.90 LeidetaliiAventurile lui Tom Sawyer este cel mai cunoscut roman al scriitorului american Mark Twain. Scris in 1876 romanul constituie o pagina inovatoare si stralucita in creatia lui Mark Twain si prezinta
Aventurile lui Tom Sawyerautor Mark Twain pret: 12.00 LeidetaliiAventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain, este un roman din 1876 despre un baiat care creste in orasul fictiv St Petersburg, Missouri, pe raul Mississippi. Tom Sawyer, un orfan strengar si neascultator trece printr-o serie de aventuri in care ii implica si pe prietenii sai, Jow Harper si Huckleberry Finn.
Baiatul-leuautor Zizou Corder pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici romanul Baiatul-leu: primul volum din seria de carti de aventuri pentru copii Baiatul-leu. Secrete mari, pisici mari, evadări periculoase şi o prietenie extraordinară intr-o mare aventura. Charlie Ashanti vorbeşte limba pisicească...
Baiatul-leu vol. 3 - Adevarulautor Zizou Corder pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Adevarul, al treilea volum al seriei Baiatul-leu: Charlie Ashanti - salvator de lei, supravieţuitor al unui naufragiu şi care înţelege limba felinelor ar trebui să fie în siguranţă alături de părinţii săi
Barbatul cu pistolul de aurautor Ian Fleming pret: 19.90 LeidetaliiComanda aici cartea Barbatul cu pistolul de aur: agentul 007 este gata pentru o nouă aventură. De această dată trebuie să-şi salveze reputaţia şi să demonstreze că nu a trădat niciodată agenţia şi interesele coroanei. Ajutat de seducătoarea Mary Goodnight Bari, cainele-lupautor James-Oliver Curwood pret: 12.00 LeidetaliiBari, cel jumatate caine, jumatate lup, intra intr-o lume pe care este silit sa o cunoasca de unul singur
Calatoriile lui Gulliverautor Jonathan Swift pret: 14.00 LeidetaliiJonathan Swift (1667-1745), scriitor de origine irlandeza, a obtinut cu Calatoriile lui Gulliver un binemeritat interes universal. Cele trei parti ale acestui roman satiric pe care le prezentam cititorilor

Capcanaautor Sarah Wray pret: 34.90 LeidetaliiCapcana, cartea pe care o veti devora si o veti adora in aceasta vacanta! Bine ati venit in Tabara Sperantei! Capitan la 15 aniautor Jules Verne pret: 22.00 LeidetaliiCapitan la 15 ani (1878) este o adevarata scoala de energie, in care datele stiintifice se imbina cu valoarea morala a aventurii, a curajului si solidaritatii umane.
Capitanul Casse-Couautor L.Boussenard pret: 12.90 LeidetaliiRomanul al carui erou este francezul Jean Grandier, supranumit Capitanul Casse-Cou, urmareste aventurile unui grup de tineri implicati in razboiul de independenta al burilor
Capitanul Fracasse, vol. 1 - Theophile Gautier pret: 12.00 LeidetaliiCapitanul Fracasse, incontestabil cel mai bun roman semnat de Théophile Gautier, s-a bucurat de patru editii succesive
Si cam atat funda puppy dog eyes ?

| TraficantaDeVisee a răspuns:

WINNETOU IN VALEA MORTII 15,00

Testamentul incasului 15,00 11,00

Copiii capitanului Grant 10,50

Cinci saptamani in balon 6,50

Aventura :: noutăţi

Fata si marea 39,99

Dragonsdale - Calaretii furtunii 25,99

Dragonsdale 25,99

O mare de adevaruri 24,99

Breviar mediteranean 29,00 20,30

Rubinul din fum (seria Sally Lockhart) 29,99

FC Trolii ( vol.4 din seria Aventuri cu ... 19,99

Placinta de capra ( vol.3 din seria Aven... 19,99

Trolii in vacanta ( vol.2 din seria Aven... 19,99

Trolilor, plecati acasa! ( vol.1 din ser... 19,99

Uragan la Seattle 9,99

Modista 44,90

Romania secreta 25,00

Ghidul emigrantului in

Iti mai dau si aici:
20 000 de leghe sub mariautor Jules Verne pret: 25.00 LeidetaliiRelatarea celor vazute si traite de personajele romanului 20 000 de leghe sub mari la bordul submarinului Nautilus si-au pastrat nestirbite farmecul si puterea de seductie, beneficiind de noi traduceri
35 Maiautor Erich Kastner pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici cartea 35 Mai: era ziua de 35 mai, aşa încât era firesc ca unchiul Ringelhuth să nu se mire de nimic. Dacă lucrurile ce aveau să i se întâmple în ziua aceea s-ar fi petrecut numai cu o săptămână înainte
A doua carte a Jungleiautor Rudyard Kipling pret: 12.00 LeidetaliiA doua carte a Junglei este una dintre cele mai cunoscute lucrari ale cunoscutului scriitor englez Rudyard Kipling (1865-1936), laureat al Premiului Nobel.
A doua vara a pantalonilor calatoriautor Ann Brashares pret: 19.99 LeidetaliiA doua vara a pantalonilor calatori prezinta aventurile unor adolescente carora peripetiile, dramele, iubirile din vara trecuta si intalniri neasteptate le pun sufletul si mintea la grea incercare.
Academia Point Blancautor Anthony Horowitz pret: 22.99 LeidetaliiAcademia Point Blanc prezinta aventurile lui Alex Rider, superspionul de 14 ani, care s-a reintors la scoala, incercand sa uite nebunia provocata de computerele STORMBREAKER.
Al optulea pacatautor Philipp Vandenberg pret: 45.00 LeidetaliiRomanul Al optulea pacat este un noul thriller - plin de aventuri si referinte istorice - al unuia dintre cei mai tradusi autori contemporani, Philipp Vandenberg. Alex si comoara Wigpowderautor Adrienne Kress pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul Alex si comoara Wigpowder: Alex Morningside este o fată dezgheţată de zece ani şi jumătate, care merge la şcoală la prestigioasa Academie Wigpowder-Steele. Din nefericire, chiar dacă îi place să înveţe
Artemis Fowl vol. 1 - Artemis Fowlautor Eoin Colfer pret: 24.90 LeidetaliiComanda aici cartea Artemis Fowl vol. 1 - Artemis Fowl: Artemis Fowl pare un puşti inofensiv. La ce te-ai putea aştepta de la cineva care abia a împlinit doisprezece ani? În nici un caz că este unul dintre cei mai inteligenţi criminali
Artemis Fowl vol. 3 - Codul infinituluiautor Eoin Colfer pret: 24.99 LeidetaliiCodul infinitului este al treilea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl, serie ce si-a castigat statutul de bestseller. Artemis Fowl vol. 4 - Aventuri cu Opalautor Eoin Colfer pret: 27.99 LeidetaliiAventuri cu Opal, al patrulea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl. Artemis planuieste sa fure celebrul tablou Spiridusul Hotoman, devenind astfel cel mai tanar hot din istorie care reuseste o astfel
Artemis Fowl vol.2 - Incidentul din Articaautor Eoin Colfer pret: 24.90 LeidetaliiIncidentul din Artica este al doilea volum al seriei de romane de aventuri Artemis Fowl, serie ce si-a castigat statutul de bestseller.
Atlantidaautor David Gibbins pret: 27.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Atlantida: descoperirea unui papirus vechi într-un mormânt
Atticaautor Garry Kilworth pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul Attica: o aventură palpitantă, plasată într-o lume magică, o poveste despre curaj, devotament şi prietenie. Intră într-o lume de minunăţii uitate şi de aventuri extraordinare
Aurul albastruautor Clive Cussler pret: 45.00 LeidetaliiComand aici romanul de aventuri Aurul albastru: pe dealurile pline de vegetaţie luxuriantă din Venezuela, o echipă NUMA descoperă un trib ciudat, o mitică zeiţă albă şi un grup criminal care intenţionează să fure secrete medicale de milioane de dolari.
Aurul cruciatilorautor David Gibbins pret: 39.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Aurul cruciatilor: incepând cu Imperiul Roman şi până la ultimele zile de agonie ale coşmarului nazist, marile civilizaţii şi puteri şi-au dorit cu ardoare să găsească menora, sfeşnicul sacru cu şapte braţe din aur, furat din Templul de la Ierusalim. Aurul incasilorautor Clive Cussler pret: 33.50 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Aurul incasilor: Dirk Pitt se întoarce pentru o nouă aventură incredibilă, în stilul său caractestic, o vânătoare de comori sau, mai precis, despre căutarea unui uriaş tezaur care a aparţinut incaşilor
Aventuri cu troli vol. 1 - Trolilor, plecati acasa!autor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiCartea Trolilor, plecati acasa!, autor Alan MacDonald, este primul volum din seria Aventuri cu troli si a fost publicata de editura Rao. Cartea Trolilor, plecati acasa! poate fi comandata la pretul de 19.90 lei.
Aventuri cu troli vol. 2 - Trolii in vacantaautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiTrolii in vacanta, autor Alan MacDonald, este volumul doi din seria Aventuri cu troli si a fost publicat la editura Rao. Cartea Trolii in vacanta poate fi comandata la pretul de 19.90 lei.
Aventuri cu troli vol. 3 - Placinta de capraautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiPlacinta de capra, autor Alan MacDonald, este volumul 3 din seria Aventuri cu troli si a fost publicat de editura Rao. Cartea Placinta de capra poate fi comandata la pretul de 19.90
Aventuri cu troli vol. 4 - FC Troliiautor Alan MacDonald pret: 19.90 LeidetaliiCartea FC Trolii a fost scrisa de Alan MacDonald, face parte din seria Aventuri cu troli (vol.4) si a fost publicata de editura Rao. Cartea FC Trolii poate fi comandata la pretul de 19.90 lei
Aventurile lui Arthur Gordon Pymautor Edgar Allan Poe pret: 16.00 LeidetaliiRoman-cult al multor generatii, Aventurile lui Arthur Gordon Pym il poarta pe cititor din America secolului al XIX-lea, de-a lungul si de-a latul globului terestru, pana la descoperirea misterului Aventurile lui Gordon Pymautor Edgar Allan Poe pret: 12.00 LeidetaliiAventurile lui Gordon Pym este povestea unei imprevizibile calatorii pe mare, un roman in care doi baieti au de infruntat o multime de primejdii, traind momente extrem de tensionate.

Aventurile lui Huckleberry Finnautor Mark Twain pret: 19.90 LeidetaliiRomanul Aventurile lui Huckleberry Finn este o continuare a romanului "Aventurile lui Tom Sawyer", insa de data aceasta cei doi eroi şi-au schimbat rolurile: personajul principal este Huck.
Aventurile lui Oliver Twistautor Charles Dickens pret: 18.00 LeidetaliiAventurile lui Oliver Twist este o carte care sustine o idee foarte pretioasa pentru felul in care oamenii ar trebui sa se poarte cu semenii lor, in asa fel incat sa faca sa domneasca pe lume dreptatea si adevarul.
Aventurile lui Robin Hoodautor J. Walker McSpadden pret: 29.90 LeidetaliiAventurile lui Robin Hood este o repovestire a uneia din cele mai clasice legende englezesti. Actiunea se petrece in Anglia secolului 12, in padurea Sherwood, unde Robin Hood devine faimos
Aventurile lui Tom Sawyerautor Mark Twain pret: 18.90 LeidetaliiAventurile lui Tom Sawyer este cel mai cunoscut roman al scriitorului american Mark Twain. Scris in 1876 romanul constituie o pagina inovatoare si stralucita in creatia lui Mark Twain si prezinta
Aventurile lui Tom Sawyerautor Mark Twain pret: 12.00 LeidetaliiAventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain, este un roman din 1876 despre un baiat care creste in orasul fictiv St Petersburg, Missouri, pe raul Mississippi. Tom Sawyer, un orfan strengar si neascultator trece printr-o serie de aventuri in care ii implica si pe prietenii sai, Jow Harper si Huckleberry Finn.
Baiatul-leuautor Zizou Corder pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici romanul Baiatul-leu: primul volum din seria de carti de aventuri pentru copii Baiatul-leu. Secrete mari, pisici mari, evadări periculoase şi o prietenie extraordinară intr-o mare aventura. Charlie Ashanti vorbeşte limba pisicească...
Baiatul-leu vol. 3 - Adevarulautor Zizou Corder pret: 22.90 LeidetaliiComanda aici romanul de aventuri Adevarul, al treilea volum al seriei Baiatul-leu: Charlie Ashanti - salvator de lei, supravieţuitor al unui naufragiu şi care înţelege limba felinelor ar trebui să fie în siguranţă alături de părinţii săi
Barbatul cu pistolul de aurautor Ian Fleming pret: 19.90 LeidetaliiComanda aici cartea Barbatul cu pistolul de aur: agentul 007 este gata pentru o nouă aventură. De această dată trebuie să-şi salveze reputaţia şi să demonstreze că nu a trădat niciodată agenţia şi interesele coroanei. Ajutat de seducătoarea Mary Goodnight Bari, cainele-lupautor James-Oliver Curwood pret: 12.00 LeidetaliiBari, cel jumatate caine, jumatate lup, intra intr-o lume pe care este silit sa o cunoasca de unul singur
Calatoriile lui Gulliverautor Jonathan Swift pret: 14.00 LeidetaliiJonathan Swift (1667-1745), scriitor de origine irlandeza, a obtinut cu Calatoriile lui Gulliver un binemeritat interes universal. Cele trei parti ale acestui roman satiric pe care le prezentam cititorilor

Capcanaautor Sarah Wray pret: 34.90 LeidetaliiCapcana, cartea pe care o veti devora si o veti adora in aceasta vacanta! Bine ati venit in Tabara Sperantei! Capitan la 15 aniautor Jules Verne pret: 22.00 LeidetaliiCapitan la 15 ani (1878) este o adevarata scoala de energie, in care datele stiintifice se imbina cu valoarea morala a aventurii, a curajului si solidaritatii umane.
Capitanul Casse-Couautor L.Boussenard pret: 12.90 LeidetaliiRomanul al carui erou este francezul Jean Grandier, supranumit Capitanul Casse-Cou, urmareste aventurile unui grup de tineri implicati in razboiul de independenta al burilor
Capitanul Fracasse, vol. 1 - Theophile Gautier pret: 12.00 LeidetaliiCapitanul Fracasse, incontestabil cel mai bun roman semnat de Théophile Gautier, s-a bucurat de patru editii succesive
Si cam atat funda puppy dog eyes ?

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Scz ca am scris de mai multe ori

| Cocooos a răspuns:

Sallhappyar putea fi Fantoma din canterville;
la rascruce de vanturi; Mandrie si prejudecata; Invitatie la vals; Scrisoare de dragoste; Elevul Dima dintr-a saptea...sau poti incerca seriile autoarei Janette Oke.bafta! fundita?