| Lupusor22 a întrebat:

Buna, TPU! In curand voi calatori cu avionul si am voie cu doua bagaje in cabina. Problema este ca limita pentru cel mai mic este de 35x20 cm, si rucsacul pe care as vrea sa il iau are 40x25. Este cam singurul potrivit pentru ca in rest am genti mult prea mici. Nu intentionez sa il umplu complet, asa ca as putea sa il strang putin ca sa incapa. Chestia este ca nu stiu daca m-ar lasa cei de acolo, de la companie, chiar si asa. Credeti ca ar fi o problema?
Multumesc.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca se strange e ok. Cand faci chek-in-ul acolo au ca o cusca de metal in care bagi bagajul de mana de proba si daca iti incape chiar si putin ingramadit e ok. Ideea e ca tipul de avion are portbagaje deasupra capului si acolo trebuie sa incapa.