| IIIx333III a întrebat:

In februarie [ adica luna aceasta] se va organiza in scoala noastra carnavalul anual "Mardi Gras". Acolo se vor manca clatite, iar in doua dintre clatite se va pune un bilet, care va desemna printesa si printul carnavalului. Deasemenea, purtatorii celor mai frumoase costume vor primi titlul de rege si regina.
La carnaval va fi aproape toata scoala, in special baiatul pe care il plac. Vreau ca eu sa fiu regina sau printesa balului, sau daca nu, macar sa il farmec pe EL. Asa ca in josul paginii veti gasi o sectiune cu intrebari despre textul pe care il public acum, si pe care il veti citi in mai multe minute...

Am niste costume pe care as putea sa le port.'
1) Dansatoare. Dar la acest costum nu prea se intelege din start ca sunt dansatoare. Costumul are o bluza cu volanase, neagra cu rosu si dungi galbene. Este foarte decupata la sani [dar oricum voi purta bustiera deci nu se pune ]. Costumul are o fusta scurta-scurta, neagra, din raiat, cu volanase. Am niste balerini care se potrivesc cu aceasta tinuta.
2) Politista- sexy. Ideea este ca la costumul de politist am improvizat, si nu este foarte reusit. Plus ca eu cu profesorii mai am niste mici "antecedente" pentru ca eu la scoala ma mai imbrac, cateodata, fara sa vreau, mai excentric. La aceasta costumatie am o pereche de colanti luciosi, cu sclipici. O geaca din raiat neagra cu tinte, iar pe dedesubtul acesteia o bustiera pe care scrie sexy. Ochelari mari de soare si parul desfacut. Unghiile negre si in picioare cizme negre cu blanita.
3) Pirat. Aceasta este costumatia care imi place mie, dar care nu cred ca l-ar face sa se uite la mine foarte insistent pe EL. La aceasta costumatie am o rochie foarte stransa in zona pieptului, care apoi nu este la fel de mulata. Este creata in zona pieptului, si are niste cranii de la brau in jos. Craniile sunt de fapt craniile unor pirati. La aceasta costumatie mi-as prinde parul cu o esarfa si mi-as pune acel...petic pe ochi. Cu cizme negre si cu catarama si un pic de blanita sau cu balerini.

Daca mai aveti idei de alte costume, cu care as putea sa il impresionez, spuneti-mi.

Daca el va fi acolo, categric va fi toata clasa lui, care va sta cu el. El este un dur, si nu o sa ii pot face avansuri.

Intrebari:
1) Cum pot descoperi in care clatita va fi pus biletul, stiind ca poate numarul clatitelor va depasi 100?
2)La costumatia de pirat sa port balerinii cu tinte sau cizmele cu catarama si un pic de blanita?
3)Ce atitudine trebuie sa am?
4)De unde pot gasi detalii despre carnavalele Mardi Gras organizate in scoli?
5)Intrebare referitoare la toate tinutele: cum ar merge sa imi prind parul la fiecare, ce culoare ar putea avea unghiile mele?
6)La carnaval, dupa cum am mai spus, va fi aproape toata scoala. in caz ca el nu va aparea, cum pot sa uit ca el nu e acolo si cum pot sa ma concentrez pe altceva, sau altcineva?
7)Ce avansuri as putea sa ii fac?

Cel care imi raspunde la toate intrebarile si imi mai spune si cateva sfaturi, primeste garantat funda.

P. S. Ca sa nu va dau mai mult de citit, voi mai posta alte intrebari, si ca la aceasta, sper sa primesc multe rasponsuri!

1 răspuns:
| JBStandsForMe a răspuns:

1.Nu prea poti descoperii. Uita-te si tu dupa cele mai umflate cu forma mai ciudata.
2.Cizme cu catarama.
3.Atitudine cool. Nu trebuie sa fi stresata sau sa incerci sa pari mult prea stapana pe situatie, doar distreaza-te impreuna cu restul scolii.
4.Nu am gasit despre scolii, dar ai putea sa te uiti la traditiile clasice ale carnavalului Mardi Gras aici: http://www.novareinna.com/festive/mardi.html
5.Eu iti recomand sa tii costumul de politista in dulap. Nu numai ca profesorii isi vor face o parere proasta despre tine, dar EL va crede ca esti o fata disperata dupa atentie.
La costumul de dansatoare, ti-as recomanda sa iti tii parul desfacut cu un elastic sau o bandana pusa pe frunte.
(ca in poza din mijloc:http://www.google.ro/......tp?/imgres 6000&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=347&oei=2gxNTbODF8HvsgaS5oGCCQ&esq=12&page=12&ndsp=15&ved=1t:429, r:1, s:192&tx=56&ty=64&biw=1024&bih=673)
La costumatia de pirat nu se prea intelege ca esti pirat, din cate ai descris. Daca rochia nu are manechi ai putea sa iti pui o camasa pe dedesubt si o vesta/jacheta pe deasupra. Parul ar trebui lasat liber si prins cu o esarfa in acest mod: http://www.google.ro/......tp?/imgres 1000&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=334&vpy=342&dur=280&hovh=225&hovw=225&tx=124&ty=194&oei=fw1NTeWfH9DxsgaXwaC3Dw&esq=3&page=3&ndsp=15&ved=1t:429, r:6, s:44&biw=1024&bih=673

Pentru unghii: Dansatoare : rosii sau negre
Pirat : negre
6.Pai incearca sa te distrezi. Asta este cel mai important. Fa glume pe seama costumului tau si ale prietenilor tai, glume inofensive, dar amuzante.
7. Nu il ''ataca'' din prima. Asteapta, invarte-te pe acolo. Spune-i ca-ti place costumul lui si intreaba-l cum l-a facut, cum i-a venit ideea etc.