| IIIx333III a întrebat:

In februarie [ adica luna aceasta] se va organiza in scoala noastra carnavalul anual "Mardi Gras". Acolo se vor manca clatite, iar in doua dintre clatite se va pune un bilet, care va desemna printesa si printul carnavalului. Deasemenea, purtatorii celor mai frumoase costume vor primi titlul de rege si regina.

La carnaval va fi aproape toata scoala, in special baiatul pe care il plac. Vreau ca eu sa fiu regina sau printesa balului, sau daca nu, macar sa il farmec pe EL. Asa ca in josul paginii veti gasi o sectiune cu intrebari despre textul pe care il public acum, si pe care il veti citi in mai multe minute...

Am niste costume pe care as putea sa le port.'

1) Dansatoare. Dar la acest costum nu prea se intelege din start ca sunt dansatoare. Costumul are o bluza cu volanase, neagra cu rosu si dungi galbene. Este foarte decupata la sani [dar oricum voi purta bustiera deci nu se pune ]. Costumul are o fusta scurta-scurta, neagra, din raiat, cu volanase. Am niste balerini care se potrivesc cu aceasta tinuta.

2) Politista- sexy. Ideea este ca la costumul de politist am improvizat, si nu este foarte reusit. Plus ca eu cu profesorii mai am niste mici "antecedente" pentru ca eu la scoala ma mai imbrac, cateodata, fara sa vreau, mai excentric. La aceasta costumatie am o pereche de colanti luciosi, cu sclipici. O geaca din raiat neagra cu tinte, iar pe dedesubtul acesteia o bustiera pe care scrie sexy. Ochelari mari de soare si parul desfacut. Unghiile negre si in picioare cizme negre cu blanita.

3) Pirat. Aceasta este costumatia care imi place mie, dar care nu cred ca l-ar face sa se uite la mine foarte insistent pe EL. La aceasta costumatie am o rochie foarte stransa in zona pieptului, care apoi nu este la fel de mulata. Este creata in zona pieptului, si are niste cranii de la brau in jos. Craniile sunt de fapt craniile unor pirati. La aceasta costumatie mi-as prinde parul cu o esarfa si mi-as pune acel...petic pe ochi. Cu cizme negre si cu catarama si un pic de blanita sau cu balerini.

Daca mai aveti idei de alte costume, cu care as putea sa il impresionez, spuneti-mi.

Daca el va fi acolo, categric va fi toata clasa lui, care va sta cu el. El este un dur, si nu o sa ii pot face avansuri.

Intrebari:

1) Cum pot descoperi in care clatita va fi pus biletul, stiind ca poate numarul clatitelor va depasi 100?

2)La costumatia de pirat sa port balerinii cu tinte sau cizmele cu catarama si un pic de blanita?

3)Ce atitudine trebuie sa am?

4)De unde pot gasi detalii despre carnavalele Mardi Gras organizate in scoli?

5)Intrebare referitoare la toate tinutele: cum ar merge sa imi prind parul la fiecare, ce culoare ar putea avea unghiile mele?

6)La carnaval, dupa cum am mai spus, va fi aproape toata scoala. in caz ca el nu va aparea, cum pot sa uit ca el nu e acolo si cum pot sa ma concentrez pe altceva, sau altcineva?

7)Ce avansuri as putea sa ii fac?

Cel care imi raspunde la toate intrebarile si imi mai spune si cateva sfaturi, primeste garantat funda.

P. S. Ca sa nu va dau mai mult de citit, voi mai posta alte intrebari, si ca la aceasta, sper sa primesc multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| shakira a răspuns:

Bunawinking
pai ca un costum ar merge politista si sa ai unghiile facute cu o culoare mai normala[unghii negre?, zici ca esti dracula...}ti le poti face cu sclipici de o anume culoare...se gaseste sclipiki din asta]bun si ca incaltaminte nu-ti iei cizme negre cu blanita decat cizme negre.

1)nu ai de unde sa stii unde sunt puse biletele; cred ca nici organizatorii nu vor stii in ce clatite sunt biletele sunt prea multe.winking

2)cizmele cu catarama ar merge super, si poti fi un pirat modern...adika sa renunti la lucrurile cre nu-ti convin.asa o sa fi un pirat sexy rau.

3)trebuie sa ai o atitudine foarte calma, asta e esentialu, si sa speri ca totul va merge bine.

4)poti gasi pe net, insa cel mai sigur loc e arhiva scolii acolo clar e scris totul despre aceste carnavale sa intrebi profesorii.winking

5)pai la prima tinuta ar merge niste unghii bej cu sclipici iar parul desfacut; la a 2 a niste unghii albastre cu sclipici ca sa se potriveasca sclipiciul dupa unghii cu colantii iar parul prins usor; iar la a 3 a clar unghii negre, fara sclipici si parul prins.

6)pai simplu :te concentrezi pe distractie, stai cu prietenii tai, desi e cam greu sa uiti de baiatul iubit, dar incercarea moarte n-are;

7)uh ca fata nai avea ce avansuri sai faci, insa te poti baga in seama cu el si sal intrebi de exemplu:tiar placea sa castigam noi 2 concursul de rege si regina?[si zambesti putin, ca sa nu-i pari prea serioasa]sau poti sal intrebi[in caz ca se va dansa pe acolo]:dansezi sau nu?[trebuie sa existe dansuri specifice carnavalului] sau mai multe chestii, ideea e ca nu trebuie sa te duci la el si sa-i zici[bai baiatule imi place de tine] iar a 2 a zi dupa carnaval poti sa-l cauti si sal feliciti[adica sa-i zici ca a danst bine si ca a avut un super costum si tot asa, si potii incerca sai mai zici ca e mare pacat ca nati castigat voi 2 concursul(asta in caz ca nu lati castigat, daca il castiga decat unul dintre voi ii zici bv celor care au castigat), daca ai castigat uh ii zici ca era bine daca castiga el celalalt titlu, sau daca castiga el ii zici ca mare pacat ca nu am castigat eu titlul celalalt][si sa zambesti putin]

si acum niste sfaturi:
1)daca ceva nu merge bine ar fi indicat sati pastrezi calmu, sa gandesti pozitiv[gandeste-te ca daca ai pierdut acum clar mai tarziu o sa castigi];

2)nu trebuie sa te facu frumix neaparat pentru el, fate frumoasa pentru tine;

3)si distreazate orice ar fi:nu e bine ca fericirea uni fete sa depindaa de un baiat[si eu credeam ca o sa fiu fericita daca am iubit, si s-a dovedit exact invers, ma distrez ff bine cu gasca mea si in plus pot sa ma dau la ce baiat imi pofteste inima];

4)imi dai impresia ca iti e ff frica, mai bine scapi de ia, nu te ajuta la nimic, poate imi lasi id-ul uh asa mai vb.

team pupat si sper sa mearga bine tot succes fata :*:* si ast id-ul uh.