| PierceLover a întrebat:

Bună, TPU!
În vacanța de iarnă, se face o excursie cu clasa mea, la 2 ore distanțe de casă, undeva la munte(la poalele munților-Vâlcea) am 12 ani și tot nu au încredere că pot avea grijă de mine, în plus, mai vin părinți+dirigintele.
Cu banii stăm foarte bine.
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau de neincrederea parintilor, poate au dreptate, poate le-ai dat dovezi ca nu esti capabila sa ai grija de tine, sau esti prea temperamentala.
Nu prea-i nimic de facut acum.
Poate sa incerci sa te comporti mai matur, ca pe viitor sa vada ca nu mai au de aface cu un copil mic.
Vorbeste cu dirigintele sa-ti sune parintii si sa le explice, cine stie, poate asa se vor indura sa te lase.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine nu are incredere in tine?

| PierceLover explică (pentru Violleta2022):

Sorry, nu am fost atentă, părinții?☺

| PierceLover explică:

Apropo, am uitat sa completez, părinții nu ma lasă, nu au încredere un mine