| Helen17 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si intr-o saptamana am excursie la munte de 2 zile. N-am mai fost niciodata intr-o excursie..si nu stiu ce ar trebui sa imi iau la mine. Sa imi iau geaca de iarna? Sa imi iau mancare? Sa iau multe haine? In ce sa imi pun hainele? Chiar am nevoie de niste raspunsuri. Fundaa! Multumesc anticipat!
P.s: sunt fata happy

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Daca te duci doar doua zile, nu e nevoie sa-ti iei mare lucru cu tine, dar tine cont ca e frig la munte. Daca urcati pe munte, ia-ti niste bocanci pe care sa-i mai fi purtat inainte (unii noi o sa-ti roada picioarele), si niste haine mai groase, dar care sa poata fi date jos pe rand (gen un tricou cu maneci lungi, un pulover, o bluza de trening).

Ia-ti 2 perechi de chiloti, 2 perechi de sosete, o punga goala pentru hainele murdare (sa nu pui ciorapii transpirati ina celasi loc cu alte haine), pasta de dinti, periuta de dinti, un sapun... si cam atat.

De mancare nu ai nevoie, in mod normal se gaseste si acolo tot ce vrei (acum depinde si unde va duceti, daca e un loc mai putin turistic, ia si niste chestii gen ciocolata, sa ai pe munte pentru energie).