| andrada1000 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac..ma plictisesc. dati-mi niste idei.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Buna! Sper ca te va ajuta raspunsul.
1. Poti invata de pe internet cum sa desenezi, faci origami, bratari, diferite tutoriale de tipul DIY. (do it yourself)
2. Poti citi o carte. Daca nu esti fana cartilor treci peste varianta asta.
3. Te poti juca jocuri pe telefon.
4. Poti sa iti suni prietenii.
5. Poti compune poezii sau cantece, chiar daca nu te pricepi, si vezi ce iti iese!
6. Poti sa chemi prieteni sa va intalniti pe afara.
7. Poti numara pana la un numar mare (de exemplu 10000). Dar daca te plictisesti numarand poti tine nr. la care ai ramas in minte si sa continui data viitoare cand te plictisesti.
Funda?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să te uiţi la un film.

| Ioscaa1 a răspuns:

Uita-te la Prison Break

| lascuiulian92 a răspuns:

Afara la aer! big grin Sau floricele si un film.

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Uita-te la televizor/pe calculator
canta
danseaza
fa-ti poze
citeste
mergi afara
vorbeste la telefon
urmareste filme
scrie
picteaza
deseneaza
joaca-te jocuri pe calculator sau de exemplu Monopoly
alearga sau fa sport
gateste
fa-ti curat
plimba-ti cainele daca ai
Acestea depind si de gusturile si hobby-urile tale happy.

| ana234 a răspuns:

Sau citeste o carte ascultand muzica instrumentala, cea cu vocal te distrage de la carte. E ca si cum ai citii cu background music. laughing