| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

O prietena m-a intrebat daca vreau sa dorm la ea maine seara deoarece parintii ei pleaca la munte.I-am spus ca da si asa a ramas. Faza e ca parintii ei s-au razgandit si pleaca astazistraight face.Azi dimineata prietena mea a vorbit cu mama sa ma lase sa dorm si in seara asta, fara sa ma intrebe pe mine.Eu chiar nu vreau, totusi sunt 2 zile.Nu ca ar fi mult,dar chiar nu vreau sa dorm si in seara asta.straight faceMaine seara,da, dorm cu cea mai mare placere ...Nu stiu ce sa ii zic,ce sa fac.Ce ma sfatuiti? Ce motiv sa ii spun? Faza e ca si mama a luat-o de buna, si mi-a zis sa dorm asta seara ca nu are cu cine, cu toate ca e verisoara ei pe aceeasi strada si poate dormistraight face.

Răspuns Câştigător
| dana2327 a răspuns:

Nu ai o problema atat de seriasa! daca sunteti prietene bune nu o sa se supere daca o refuzi politicos! spune-i adevarul : ca te simti ciudat sa stai pe capul ei tata de mult timp! sau poti accepta! te asigur ca o sa va distrati! :*

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru dana2327):

Stiu,nu e o problema serioasa.Chiar nu o sa ne distram, cel putin eu.Ea o sa vorbeasca ore in sir cu "prietenul ei" iar eu o sa stau si o sa ma plictisesc.Si asta e un motiv, pentru ca o sa ma simt prost sau in plus.O sa le ascult toata convorbirea care dureaza f mult.

| dana2327 a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Am crezut ca este prietea ta buna! daca e asa cum spui trebiue sa ii zici adevarul sau poti sa ai brus o durere mare de cap! scuza-ma daca raspunsul te-a deranjat!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru dana2327):

Multumesc frumos pentru raspuns!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă un gest nobil, nu o lăsa singură la noapte!
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Legiuitoarea):

Buna! Stiu ca nu procedez corect dar ma voi simti foarte prost.Si oricum, are cu cine sa doarma.Verisoara ei doarme aproape in fiecare weekend la ea, asa ca nu ar fi o problema daca ar dormi si in seara asta.Ea vorbeste la telefon, sta pe messenger, facebook, sta pe afara pana mai tarziu.Eu nu sunt obisnuita asa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Bună din nou.
Un „compromis„ din partea ta, hai că se poate!
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Spune-i ca ai ceva de facut in seara respectiva. Sau spune-i adevaratul motiv pentru care nu vrei sa mergi.
Succes!