| Freky229 a întrebat:

Plang. Sa va povestesc totul. Acum doi ani scroafa a fatat 9 purcei, iar unul dintre ei era diferit fata de ceilalti ma jucam cu el il lasam liber ii dadeam mancare, bunica mea a zis azi vara ca o sa-l taie iar eu am vrut so omor ca imi taie porcul, il lasam in casa cand nu era nimeni si ne jucam bata scunselea. Veneam de la scoala si i dadeam drumul in ograda, iar EL va fi taiat MAINE de Ignat. Ajutati-maa vreau sa fug cu el sau sa-l inchid la o prietena de a mea pana la anul si il aduc inapoi si fac tot asa si nu mai fac pomana porcului. crying(

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fumezi o tigara si iti trece.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa te calugar vegetarian!

| Adry05 a răspuns:

Spune-le-a lor tai povestea asta si cat esti de atasat/a de porc si poate te vor intelege. Eventual varsa si niste lacrimi sa fii mai convingatoare laughing Daca nu, du-te si ascunde-l cum ai si zis.

| minrest a răspuns:

Freky, concentreaza-te un pic sa imi urmaresti rationamentul. Ce s-ar intampla daca oamenii nu ar manca carne de porc? Cum fiecare scroafa fata vreo sase purcei anual, ar fi plin peste tot de porci fericiti cu care oamenii s-ar juca, nu? Gresit. Oamenii nu ar mai avea nevoie de porci, si atunci nu ar mai creste porci. Cresterea porcilor este grea, scumpa, incomoda si neplacuta. Porcii trebuie sa plateasca cu ceva ca sa existe, si ei platesc in natura cu carcasa. Vacile platesc cu laptele, viteii si carcasa. Oamenii platesc cu forta de munca, isi vand timpul si energia unui patron ca sa aiba ce manca, asta in cel mai bun caz. Degeaba il duci tu la o prietena, porcii se taie si in timpul anului, dupa cum este nevoie. Parintii ei nu vor tine un porc de placere, acolo nu e hotel de porci. Copiii nu raspund penal, asa ca daca duci porcul acolo parintii ei vor fi vinovati de furt. Oricum porcul traieste doar cativa ani, o viata din ce in ce mai inconfortabila datorita obezitatii. Asta a avut o viata fericita, in gospodarie, nu la combinat, si lunga, doi ani. Recomandarile mele ar fi: 1. Obisnuieste-te cu ideea ca traim intr-o lume dura pentru toti. 2. Nu te mai juca cu mancarea.

| KanezuY a răspuns:

Sa fie taiat porcu, ca e gustos.

| NoFeelings a răspuns:

Din pacate. cred ca ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea, si atat. Din fericire, poti sa nu faci asta. Pur si simplu, nu ii lasi sa-l taie.
Dar, bine. Anu asta nu il taie. Nici la anul. Nici peste doi. Da el tot moare. Nu e un porc de acela din inventiile si experimentele Americanilor, de ramane mic si nici nu e caine.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Ascunde-l.
Dar presupun ca e mare acum, deci...

| Raulvalentin06 a răspuns:

Explicale tot si daca nu merge fal să slăbească ca nimeni nu mănâncă un porc slab

| SoyLunaV222 a răspuns:

Du-l la cea mai buna prietena in garaj sau undeva in siguranta