| svenhassel13 a întrebat:

Mi-a fatat scroafa de craciun, 12 purcei, dar de o săptămână imi moare cate unu pe zi. Are cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le legi și o fundă roșie la gât, și să îî scarpini pe burtă. Sunt animale la fel de inteligente ca și câinii și receptivi la emoții.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai acolo un focar de infecție. Curăță bine tot și pune paie curate. Și veterinar.

| svenhassel13 explică (pentru sadrian46):

Am sunat un veterinar, e o viroza

| sadrian46 a răspuns (pentru svenhassel13):

Și? Virozele se tratează, ca la oameni, dacă e veterinar, ia măsuri!

| svenhassel13 explică (pentru sadrian46):

De maine incep tratament cu oxitetraciclina

| sadrian46 a răspuns (pentru svenhassel13):

Să le legi și o fundă roșie la gât, și să îî scarpini pe burtă. Sunt animale la fel de inteligente ca și câinii și receptivi la emoții.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama un medic veterinar sa vada el cauza

| Catrice a răspuns:

E blestem nene!

| svenhassel13 explică (pentru Catrice):

Ai dreptate in felul tau

| sabin89 a răspuns:

O fi tot un fel de Covid.

| LPCTSTR a răspuns:

Cheama veterinarul, omule! Cum am putea noi identifica cauza? doar inchipuie-ti!

| mont a răspuns:

Poate fi vreun virus. Doar un veterinar te poate ajuta.

| svenhassel13 explică (pentru mont):

Da am sunat, e o viroza

| Savu4iosif a răspuns:

Cheama veterinarul, cel mai probabil au o boala.