| anonim_4396 a întrebat:

Poimaine este ziua unor colegi (2 baieti gemeni) si m-au invitat la petrecerea lor. Chiar nu stiu ce sa le iau cadou. Au 14 ani si au spus ca nu vor nici haine, nici carti, iar jocuri nu au nevoie pentru ca le au pe majoritatea. Unuia ii place ciocolata, unuia vanilia. Unul dintre ei e pasionat de istorie, iar celalalt nu prea stiu. M-am gandit la niste gadget-uri dragute dar nu stiu de unde (sunt din Iasi). Oricum, aveti alte sugestii de cadouri? Funda celui care ma ajuta mai mult :*.

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Chiar acum cateva zile am fost invitat impreuna cu inca la ziua unui foarte bun prieten. Iata ce am facut :
- Am pus bani eu si cu inca un amic si i-am luat un set de la Axe ce contine un burete de baie foarte interesant, gel de dus si un spray. A costat vreo 25 de lei.
- I-am luat un gel de par(dar poate colegii tai nu se dau cu asa ceva)
- I-am facut o farsa. Copii de pe google coperta unui joc(eu am ales Battlefield 3), daca ai imprimanta poti descarca un soft care imprimeaza poza la dimensiunile exacte a unei coperti sau te duci la un magazin ce se ocupa cu imprimari si ii intrebi daca fac coperti. Optional mai poti face o poza alb-negru in care sa apara un troll si sub el un mesaj de la multi ani. Dupa ce ai imprimat cele 2 poze, cauti o carcasa de cd. Coperta o pui in locul special iar poza cu troll-ul o pui in interiorul carcasei. Poti face si un fel de sigiliu din folie de gatit transparenta.

2 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Dale bani. Asa pot sa isi ia ce vor. Crede-ma ca se vor bucura, daca nu pe moment atunci in viitor.

| DanteR a răspuns:

Buna Deea!
orice crezi tu de cuviinta este un cadou perfect! Gestul conteaza iar daca ei nu accepta sau nu le place, inseamna ca sunt niste mitocani.
Oricum, ceea ce conteaza este faptul ca tu vrei sa le daruiesti ceva, chiar daca este o piatra sau un pahar de suc.
Restul, depinde de voi happy