| Ema125 a întrebat:

Sambata vreau sa-mi fac varfuri blonde,mentionez ca am parul saten,nu foarte inchis,dar nici suuper deschis, e intre si intre.Nu stiu cu ce sa mi le fac sunt doua solutii :apa oxigenata(care le decoloreaza) sau vopseaua? niste sfaturi,va rog mult, mersi dau funda!

Răspuns Câştigător
| DianaaMariia a răspuns:

E alegerea ta, dar nu stiu cat de bine o sa mearga cu apa oxigenata... Eu mi-am facut varfurile direct cu vopsea big grin. Ia-ti o culoare mai deschisa, daca vrei sa iasa un blond mai deschis, sau mai medie, daca vrei o culoare mai putin deschisa.winking

3 răspunsuri:
| gabriella12 a răspuns:

Incearca cu vopseaua, e o metoda mai "sanatoasa" pentru parul tau. Fiindca ai parul saten ar trebui sa iti decolorezi parul inainte sa aplici vopseaua, iar asa vei fii sigura ca ti se va prinde exact nuanta dorita, dar nu cu apa oxigenata, cu decolorant special pentru asa ceva. Bafta! :*

| Eli2508 a răspuns:

Pai cred ca cel mai bine este sa faci cu vopsea dar sa decolorezi parul inainte.

| Nebunabway a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un salon de frumusete iar acolo iti va spune care tear ajuta mai mult, nu este scump, deci cred ca oricui ii permite bugetul, cu placere, sper ca te-am ajutat!