| teodora24 a întrebat:

Stiti cumva daca se poate intra la hotel Corsa Costinesti fara nimic la mana? Adica te verifica cineva sau e pe baza de bratari?

9 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Daca vrei sa te cazezi acolo, trebuie sa ai si un act de identitate da si... bani.
Nu, in nici o unitate de cazare nu poti intra fara a fi verificat. Mai ales la ce camera mergi si cat stai acolo daca esti in vizita.

| suntserios a răspuns (pentru Nonameagain):

De ce pui problema ca si cum in fiecare hotel la intrare exista cineva care te verifica si nu te lasa sa intri?

| teodora24 explică (pentru Nonameagain):

Pai si daca stau in vizita, ar trebui sa imi ceara bani?

| teodora24 explică (pentru suntserios):

Adica nu sa stau, gen cateva ore.

| Nonameagain a răspuns (pentru teodora24):

Ce inseamna "in vizita"? Daca e o ora, nu. Dar daca faci "vizita" de cateva zile, da, trebuie sa platesti. La urma urmei, beneficiezi de serviciile lor.

| Nonameagain a răspuns (pentru suntserios):

Tu ce fel de bordeluri frecventezi? Aici e vorba de hotel.

| suntserios a răspuns (pentru Nonameagain):

Tocmai, tu vorbesti de bordeluri. Eu am stat in suficiente hoteluri mai mult de cat decente si nu m-am controlat nimeni la intrare. O sa afli si tu cand ai sa mergi la un hotel mai departe de cel de 1 stea din spatele unei gari darapanate dintr un oras uitat de lume.

| Nonameagain a răspuns (pentru suntserios):

Pardon! Iar gandesti cu curu-n sus.
Tu intri la hoteluri "mai departe de cel de 1 stea" fara sa te intrebe nimeni nimic? E clar, esti dama de consum. Cunoscut de toti pestii si usierii.
Eu nu am avut astfel de experiente "fericite" de a nu fi inregistrata in registrul hotelului.

| suntserios a răspuns (pentru Nonameagain):

Bre, tu confunzi grav procedura de check in cu controlul la usa hotelului. Iti garantez eu ca nu sta nimeni cu registrul la intrare in hotel sa te intrebe cine esti si ce faci. La asta faceam eu referie daca ai pierdut firul conversatiei.