| Daikirai a întrebat:

Stiti niste site-uri pentru care as putea invata japoneaza? As vrea fara profesor, e mai costisitor! Stiu deja cateva cuvinte si as vrea sa invat mai mult! Scuze de exprimare, DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| GheorghiuIoana a răspuns:

Uite aici un site pe care poti invata! http://www.cursuri-online.info/japoneza/lectii.html
Te felicit pentru aceasta minunata idee! Japoneza este o limba grea, dar cu putina minte reusesti sa o inveti!
Sper ca ti-am fost de folos! :)

| inLoveWithNutella a răspuns:

Nu o poti invata calumea fara profesor.Si eu am incercat si nu am reusit, dar pentru ca ai mei au vazut cat de mult imi doresc au zis ca o sa vorbeasca cu un profesor din oras.Fac japoneza de 6 ani si e destul de grea, dar e si foarte frumoasa.
Daca vrei sa inveti chestii uzuale, cat sa te descurci poti sa o inveti singur, dar daca vrei sa o inveti foarte bine ai mare nevoie de profesor.
Japoneza are 3 alfabete:hiragana, katakana si kanji.Primele doua sunt destul de usor de invatat, insa al treilea are peste 4000 de caractere, iar fiecare caracter poate sa aiba mai multe citiri.E destul de complicat, dar o sa-ti placa.
Succes! happy