| CrazySunshine a întrebat:

Sunt pe Orange si am abonament. Am trafic inclus mai exact 50 de MB pe care nu ii pot folosi sa trimit mesaje pe Whats App sau Facebook Messenger. Merge sa intru pe Google dar nu ma lasa sa trimit mesaje prin aceste aplicatii chiar daca am datele activate. Ce pot face? FUNDA!

2 răspunsuri:
| Rares5 a răspuns:

Suna la relatii clienti si intreaba, pe viitor incerca alt operator cu cartela mai intai ori cum netu pe cartele sim e limitat, inca odata limitat!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea accesa aplicatii de genul WhatsApp sau Facebook este necesar sa ai setat punctul de acces "net".
In cazul unui telefon cu sistem de operare Android poti urma ghidul de aici: http://oran.ge/14K5l1J sau iti poti trimite setarile automate de aici : www.orange.ro/setari-telefoane.

Cu prietenie,
Orange Helper