| Konata a întrebat:

vreau argumentari despre prietenie, sa fie din sufletellove struckdau si funda daca e nevoiewinking

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimi! pai nu cred ca sunt prea multe, pentru ca nici prieteni nu sunt multi, ii poti numara pe o mana si tot ai mai avea loc...prietenia e cv ce leaga int-re 2 s-au mai multe persoane, prietenul adevarat nu te injoseste, nu te tradeaza, si ajuta atunci cand ai nevoie de el, a ajuta nu inseamna numai material, inseamna sa puna umarul pentru ca tu sa poti plange, adevaratul prieten nu intreaba niciodata; de ce? cand? nu pot acum, las-o pe mai tarziu, sunt ocupat, etc, adevaratul prieten va zice mereu : Cu mare drag te ajut prietene si voi fi langa tine in 5 min, chiar daca sti ca sta cam departe si face jumate de ora, asa percep eu o prietenie si cred ca asa ar trebui sa fie, dar din pacate, azi prietenul te vinde.straight face

2 răspunsuri:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang, iar cand ochii plang, mana sterge lacrimile!
Funda?

| ForJesus a răspuns:

Eu am un singur prieten, il numesc prieten pentru asa este.
Cand era totul bine era cu mine dar si când mi-a fost greu parca era mai mult cu mine, si m-a ajutat foarte mult!
Asta înseamnă prietenie: și la bine și la greu, acela e un adevărat prieten! numai bine!