| F14V a întrebat:

Vreau sa fac o serie de videoclipuri pentru YouTube dar am o dilema. Nu stiu daca sa le fac in limba romana sau in engleza. Pot sa zic ca stiu cat de cat engleza dar vreau sa am multi subscriberi. Deci ce credeti ca ar fi celmai bine sa aleg? Romana sau engleza?

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

Daca vrei sa ai multi subscriberi si eventual sa faci si ceva bani din publicitatea vizualizarilor (Adsense) iti recomand Limba Engleza. Se adreseaza unui public mult mai numeros. Ai grija ca atat titlurile si descrierile clipurilor sa fie tot in engleza.

| F14V explică (pentru CasaSiDesign):

Asa m-am gandit si eu si am pus 4 videoclipuri in engleza dar am mai vrut parerea cuiva acum la inceput, nu cand o sa am mai multe video-uri.

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

De ce nu faci in amandoua?

Un canal sa fie pentru video-uri in engleza si altul pentru video-uri in romana.

Eventual daca un canal devine popular... poti muta video-urile de pe canalul celalalt pe el.
Poate intr-un playlist.

Sunt destui cei care fac asta.

| alinaalin955 a răspuns:

Ce videoclipuri vrei sa faci, despre ce?

| alinaalin955 a răspuns (pentru F14V):

Nu stiu ce sa zic, faci cum crezi, vrei sa le faci in engleza fa-le in engleza.

| pufic33 a răspuns:

Eu asi zice ca engleza.E mult mai popular. Funda?