| yoanaa a întrebat:

Buna TPU:*, vreau sa va [un o intrebare, va rog sa ma ajutati. Vreau si eu sa incerc, deoarece am talent la desen, sa fac ceva gen mini desen animat.Adica niste animatii.Nu stiti vreun program care face animatii, adica eu sa desenez un personaj si apoi cu programul sa il pot misca iar dupa aia sa se salveze pe pc. Vreau ceva gratis, adica fara o perioada dupa care va trebui sa cumpar programul... DAU fundita:d:d

4 răspunsuri:
| muteanupaulcostin a răspuns:

Din cate stiu eu e Go animate si mai stiu ca pe miniclip e un program care se numeste star.E tare.Mi se pare sketck star... Il gasesti la iconita cu un om alb pe ia. Daca ai cont. Poti sa faci chiar daca nu ai.Bye.

| Adi2ro a răspuns:

Daca te descurci in engleza ai un tutorial aici > http://www.cartoonster.com/ - e vorba de poze (frames) si apoi sa le rulezi una dupa alta.
Si asta ar fi un program gratuit 30 de zile > http://www.cutoutpro.com/

Daca iti place si e bun pot sa-ti caut crackuit :)

| gfy a răspuns:

Adobe After Effects.

| HuskyBoy99 a răspuns:

After Effects, Pivot stickfigure animator, Pivot 3 beta, Go! Animate