| CuRcUbEuInRoZeNdRoZ a întrebat:

trebuie sa propun la scoala o excursie si sincera sa fiu nu am nici o idee.
ma puteti ajuta?
dau funda...big grin!

Răspuns Câştigător
| iepuras_2362 a răspuns:

Pai eu propun o excursie de 2 zile in prima zi sa mergem la:muzeee,manastirii,case de cultura,gradini botanici, biserici, va aduceti mancare si de 20 minute mancati pe camp, teatre, cinema si dupa acea va faceti rezervare la hotel ps :noi asa am facut si a doua zi puteti sa va jucati sa faceti experimente in natura sa mergeti la cetati si sa incercati sa planATI SAU sa prindeti fluturi
funa? te rog frumos

| CuRcUbEuInRoZeNdRoZ explică (pentru iepuras_2362):

Este interesant raspunsul mersi frumos si sper ca ti-am fost si eu de ajutor cu funda:*

3 răspunsuri:
| alexralu34 a răspuns:

Poti sa propui sa mergeti 1, 2, 3 zile la muzee,la gradini botanice,case memoriale,castele, biserici, parcuri etc.sau la munte intr-o statiune sau sa vizitati un oras,va luati singuri mancare si bani sau mergeti la un fast-food sau ceva si strangeti bani de exemplu noi am mers si am vizitat Iasul intr-o zi si am adunat bani si am mancat la un Mc Donalds, puteti sta la un hotel sau pensiune o zi, doua etc.cat va permiteti,mergeti cu autocarul sau microbuzul cum vreti,mai puteti merge si la spectcole,concerte,la teatru, cinema si sa organizati jocuri, vanatori cu premii.