| livia987 a întrebat:

Trebuie sa trimit niste bratari prin posta, numai ca sunt cu plate si la cel care ajunge trebuie sa plateasca. Cum imi vin banii? De unde ii iau? Cat costa posta?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi trimite colet "cu plata în rate"!

Poţi trimite "colet cu ramburs" - dar suma de rambursat TREBUIE să fie plata INTEGRALĂ a valorii brăţărilor respective ( altfel NU vei mai primi restul banilor )!

Vezi detalii la linkul :
http://atelier-de-handmade.blogspot.ro/......-prin.html

http://www.posta-romana.ro/......mburs.html

Toate cele bune.

| einenebun23 a răspuns:

Pai pui la posta si cand celui care i-ai trimis pachetul il va ridica si plati in jur de 3 zile iti vor veni si banii.

| livia987 explică (pentru einenebun23):

Si de unde iau banii?

| suntserios a răspuns (pentru livia987):

Pui pachetul pa posta, alegi modalitatea ramburs si cand cumparatorul ridica pachetul si plateste o sa iti vina o instiintare acasa sa mergi la posta sa ridici banii. Fiind vorba de posta romana se mai pierd instiintarile asa ca mergi la posta si intreaba daca nu primesti nimic

| livia987 explică:

Cu plata*