| gaby_1815 a întrebat:

ar vrea sa citesc biblia, dar profa mea de religie spune ca trebuie sa postesc cat o citesc dar cat e de mare nu cred ca pot posti atat mai ales ca e vara... vreau pareri de la cei care stiu sigur...mersi

4 răspunsuri:
| SM_9305 a răspuns:

Sall nu-i adevarat ce zice profa cred ca e deviata saraca daca ia asa a facutlaughing sta linistit eu am citit biblia de 7 ori aproape inseamna ca nu mai eram in viata acum? stai linistita abereaza e nebuna nu te lua dupa ia si daca mi dai un id ceva de al iei te rog s-o faci cat mai repede GBU

| ioanalarisalari a răspuns:

Nu cred ca e neaparat sa postesti! dar vezi si tu acum mai intreaba luma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti citi biblia fara sa postesti. Esti copil, ce naiba straight face?

| ionut_5083 a răspuns:

Gaby, nicaieri in Biblie nu se spune sa postesti cand o citesti. Dimpotriva este scris: "Cautati in cartea Domnului si cititi..." Isaia 34:16. Este pacat si pagubos sa nu citesti din Biblie nu sa o citesti! Ar fi minunat daca ar citi-o toti oamenii indiferent de starea in care se afla pentru ca prin ea avem acces la revelatia Lui Dumnezeu. Iti recomand un pe blogul unei biserici articolul, "Cum sa citesc Biblia?" din Sectiunea Pagini. Adresa, http://bisericabunavestireaiud.wordpress.com/

Întrebări recente