| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt studenta la o facultate din cadrul U.P.B. si as vrea sa stiu daca este posibil sa ma transfer la U.N.E.F.S. deoarece cred ca facultatea pe care am ales-o nu ma reprezinta. Imi puteti spune va rog daca se poate sau trebuie sa depun dosarul in vara?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu cred. In general un transfer intre 2 universitati are loc doar in circumstante absolut exceptional. Trebuie sa depui dosarul in vara. Daca exista materii comune intre cele 2 facultati poti sa depui cerere de echivalare dar este la alegerea profului daca accepta sau nu.

| SportBoy a răspuns:

Nu te poti transfera intrucat domeniile celor doua universitati nu se potrivesc intre ele. Singura solutie este sa te retragi de la UPB si sa dai admiterea la UNEFS.