Întrebare recomandată | PamfleticaTotHellenne a întrebat:

In cazul in care la facultate sunt admisa la taxa, beneficiez de un loc in camin? Sau caminele sunt strict pentru studentii de la buget?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca facultatea are destule locuri si pentru cei de la taxa atunci beneficiezi si de loc in camin totul depinde de cate locuri disponibnile ale facultatea

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti noi, doar de la facultate poti afla. Fiecare facultate dispune de un anumit numar de locuri in camine, de obicei mai putine decat numarul studentilor. Fiind mai putine locurile se acorda in functie de media de admitere. Numarul de locuri poate fi mai mare decat a studentilor bugetati si atunci pot beneficia si studentii de la cu taxa, dar asta numai de la facultate poti afla.

| AFR81 a răspuns:

Intaietate au studentii din anii mai mari. Cel putin la mine asa a fost. Ei intrau primii pe baza numarului de credite obtinute in anul tocmai incheiat. Dupa aceea urmau cei de la buget si de abia apoi cei de la taxa. Depinde, dupa cum ti s-a spus, de locurile disponibile.