| 27moodarian96 a întrebat:

Buna tuturor. va urez un la multi ani mai intarziat de 1 iunie[am fost plecata si nu am putut sa intru si sa va urez, din pacate] as vrea si eu un top 20 de idei de activitati si etc pentru aceasta vacanta de vara. vreau sa merg la bunici si nu am habar ce-as putea sa fac acolo. acolo-mi voi petrece timpul cu prietena mea, Dana, am un cort portocaliu de 3 persoane si il voi si-l voi monta in curte la bunica.

va rog mult, cat mai multe idei! idei de jocuri, de activitati, de modalitati de flirt cu baietiibig grin tot asa.

multumesc anticipat. pup. Vacanta placuta si-o zi frumoasa.

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

Draga mea,
la ce te-ai gandit poti face si acasa, la oras!
eu as zice ca mai degraba sa incerci sa iti cunosti mai bine bunicii; pun pariu ca vei fi uimita cate minunatii poti afla de la ei, ba mai mult- o multime de chestii legate de istoria familiei tale; sunt sigura ca iti vor placea micile lor istorisiri din vremuri departate, chiar din copilaria parintilor tai!
si poate nu ar fi lipsit de noima sa -i chiar ajuti un picut in treburile lor zilnice, cred ca vei avea alta pofta de. viata...
apoi cred ca vei putea citi mult; cartile sunt prieteni fideli, surprinzator de profunzi si interesanti si pasionanti...
iar cu prietena ta vei putea sa cobori la cate o "plimbare" in sat, sa cunosti pe cei de o varsta cu tine, sa... flirtezi, cum spui tu(ma indoiesc sa prezinte interes pentru voi doua baietii de la sat, dar... who knows.)
a! ai mai putea tine un fel de jurnal zilnic, in care sa notezi tot ceeace iti place si ceea ce te deranjeaza; tot ce vrei sa faci si nu poti, inca; tot ce ai facut interesant si deosebit; ganduri de viitor, cariera, etc
iti doresc o vacanta placuta si cat mai... fructuoasa!