| raul93 a întrebat:

va rog sa ma ajutati rapid nu stiu daca am incadrat bine intrebarea.Am un LG Optimus Black.Am facut niste poze si cand le-am pus pe calculator se vad foarte mici iar daca maresc poza se strica.Imi puteti spune cum sa maresc poza si sa fie clara ca si pe telefon va rog frumos am nevoie de un raspuns urgent

11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Uita-te la setarile din aparat, sa vezi pentru ce dimensiune e setat! Mai mult ca sigur de acolo ti se trage!

| traveler a răspuns:

La telefon schimba din setari rezolutia sau formatul pozei.Asa se va vedea normal pe compul tau altfel nu obtii decat acele mici viniete.Succes

| Ady3835 a răspuns:

Pai trebuie sa intrii la setarile camerei.Dai sa faci poza si ai optiuni sau setari si cauti unde scrie rezolutie imagine sau dimensiune imagine si dai maxim pe 1600X1200 sau cat ai tu.

| Ady3835 a răspuns:

Sa maresti poza nu poti pentru ca asa ai facut tu poza cu rezolutia care a fost setata cand ai facut poza.De acum inainte cand faci o poza asigurate ca ai setat rezolutie mare a imaginii!

| trafikantu a răspuns:

Trebuie sa cauti optiune cu rezolutia si` s`o maresti. iti va ocupa mai mult spatiu in tel, dar macar vor fi mari cum le vrei tu.

bafta

| crystynel23 a răspuns:

Intri la camera si este acolo aia de setari ( stii cum arata) no intri acolo si sub focalizare este marime imagine si alegi de acolo cea mai mare apoi, mult mai jos sub focalizare, este claritatea imaginii si alegi super fin, cel putin asa e si la mine ( si eu am optimus black )

sper ca te-am ajutat... funda?

| Marian3rd a răspuns:

Vreau fundita si apoi raspund!

| aceton a răspuns:

Si mie mi sa iintamplat la fel la un sonny ericson w580i fi atenta te duci in camera dai optiuni si dai rezolutie sau format vezi tu si pui rezolutia mai mare funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Radu2012 a răspuns:

Inainte sa faci poza intra in setari si mareste rezolutia

| onitza64 a răspuns:

Daca nu reusesti sa o modifici cum vrei tu pe telefon atunci vai avea nevoie de un program de moadificat fotografii de pe net...