| Pau a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
Vreau sa imi iau poze de pe hi5 deoarece nu le mai am pe pc, dar nu stiu cum...Imi puteti spune cum le-as putea lua, sau daca este vreun program?
va rog ajutati`ma, am nevoie urgent de ele!
Fundita la cel mai rapid raspuns(si care sa ma ajute)

Răspuns Câştigător
| Bloondyna a răspuns:

Poi ceva simplu si usor ar fi sa folosesti paint.

Uite poti face asa:

1 te duci la poza care iti place si dai zoom in asa fel incat imagine se ocupe cat mai mult sin ecran.

2 apesi pe butonul PrtSc [print screen] care se afla pe tastatura [ nu pot sati precizez exact locul pentru ca depinde de tastaura]

3 deschizi paint largesti imaginea alba si dai paste sau ctrl +v

4 dupa aceea tai sau stergi totul de langa poza si salvezi ca jpg

Gatabig grin Sper sa reusestibig grin

1 răspuns:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Intri pe poza pe care o vrei, apesi PrtSc (print screen). vezi ca e o tasta.
Apoi intri in Paint, apesti Ctrl V si salvezi.
Apoi dupa ce ai poza cu tot cadrul respectiv in calc. dai crop (decupezi) alea din jur si iti ramane poza.
kiss