| ionutzz1994 a întrebat:

Va rog spuneti-mi cum sa imi activez internetul pe Samsung Galaxy S GT-I9000? Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| St3fan97 a răspuns:

In ce retea esti?

| serby7 a răspuns:

La ce retea de telefonie esti?
Ai abonament cu internet?

| ionutzz1994 explică (pentru serby7):

La Orange, am optiune activata si am 175 MB

| serby7 a răspuns (pentru ionutzz1994):

Inainte de a te ajuta trebuie sa stiu in ce limba ai setat telefonul

| ionutzz1994 explică (pentru serby7):

In Engleza!happy

| serby7 a răspuns:

In ce limba ai setat telefonul romana sau engleza?

| serby7 a răspuns:

In ce limba ai telefonul in romana sau engleza

| serby7 a răspuns:

Pasul 1: intra in settings
Pasul 2: intra wireless and network
Pasul 3: intra in mobile networks
Pasul 4: intra in access point names
Pasul 5: apasa" click stanga"
Pasul 6: alege new APN
Pasul 7: seteaza urmatoarele date:
Name: internet Orange
APN: internet
APN type: Internet
Restul nu le modifica!
Totul trebuie scris cu lietere micic!
Pasul 8: salveaza acces point name-ul
Pasul 9: selecteaza bulina din dreapta APN-ului tocmai creat
Pasul 10: Selecteaza Use packet data
Pasul 11: reporneste telefonul dupa care asteapta putin si internetul tau se va activa. Ai grija internetul de pe cartela de la onringe ii scade viteaza dupa ce ai consumat jumatate din packetul de date.
PS: Ai grija sa nu consumi tot internetul, inceraca sa folosesti cat mai des retele WIFI

| ionutzz1994 explică (pentru serby7):

Da nu stiu unde e Use packet data, nu imi apare!

| serby7 a răspuns:

Atunci tine mai mult apasat butonul de blocare pa iti apra o mini lista. Din minilista selecteaza data network mode si apoi repornesteti telefonul

| madamari a răspuns (pentru serby7):

Buna. De ce nu imi apare chiar daca tin butonul apasat? Apare doar sa inchid telefonul, airplane mode si silent mode