| anonim_4396 a întrebat:

Buna vreau sa imi pun lentile de contact...nu am probleme cu vederea dar imi doresc sa am ochi albastri...stiti daca imi poate afecta vederea cunva?

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Tu vrei sa iti pui lentile cosmetice, cauta unele.

| ancutsa13 a răspuns:

Atata timp cat le ingrijesti foarte bine (indepartarea si curatarea acestora pe timpul noptii si reintroducerea lor dimineata), nu iti pot afecta vederea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bausch & Lomb SofLens Natural Colors iti schimba in mod natural culoarea ochilor, indiferent de ocazie sau de starea ta de spirit. Aceste lentile de contact SofLens Natural Colors sunt realizate dintr-un material rezistent la depunerile proteice, cu un sistem avansat si exclusiv de imprimare, proiectat cu un inel limbic, pentru a asigura o culoare naturala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.drlentila.ro

| Teodor_2802 a răspuns:

Orice tip de lentile de contact trebuie sa fie purtate in urma unui consult oftalmologic. de afectat vederea nu o afecteaza daca se respecta igiena si toate cerintele necesare purtarii lentilelor.