| DeniiMeow a întrebat:

VReau sa va spun ca, am 16 ani, si nu stiu ce carti sa mai citesc, am citit eclipsa, amurg, gazda.As vrea acum sa citesc "Juirnalul Diavolului" sau "JUranlul Vampirului"Ce parere aveti desspre cati? Sau ce carti imi recomandati? Multumesc f mult!:*:X

Răspuns Câştigător
| angel13 a răspuns:

Oameni buni, ma scuza'ti ca zic chestia asta aici si acum, poate sunt eu dusa, dar! eu de cand ma stiu, este vorba ca citesti o carte pentru a invata, a descoperi ceva nou deci, scuza'ma ca iti zic nu am nimic cu tine sau cu cei care citesc aceste carti, dar de ce (bip) va pierdeti timpul cu astfel de carti din care nu inveti nimic decat niste tampenii cu niste oameni care se transforma in vampiri, exista asa ceva in viata de zi cu zi si vreti sa invatati cum sa va transformati? NU! inca o data imi cer scuze ca "m-am bagat" in seama si astept mp cu aprobari sau nu, chiar sunt curioasa de parerea voastra fata de comentariul meu!

11 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

PC Cast-seria Casa Nopţii, seria Vampirii Sudului-Charlaine Harris, seria Vampiraţilor-Justin Somper, seria Anita Blake Vampire Hunter-Laurell K Hamilton, Luna plină-Kelly Armstrong, Jocurile Foamei-Suzanne Collins, Sabriel, Lyriel-Garth Nix, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), Joseph Delaney-Cronicile Wardstone(seria Vraciului)

| Bacemi a răspuns:

Iti recomand cartile lui Dean R. Koontz. Pe mine m-au cucerit. Am cucerit pana acum Casa tunetului si Masca si m-au fascinat ambele.

| Bacemi a răspuns:

Ma scuzi ca iti spun dar in aceste carti gasesti si o paralela la o realitate cu vampiri autentici dar in alt sens. Aceste carti au o puternica directie psihologica de multe ori asa ca iti spun eu ca merita citite.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Romanele de aventuri ale lui Jules Vernes.

| Vizitiul a răspuns:

Ti-as recomanda, Pavel Corut : "Secretul varstelor de aur!"

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Citeşte tot ce-ţi cade la mână mai puţin cărţile religioase (misogine, prin definiţie) sau feministe (misogine în celălat sens) şi ai să ajungi mare.

P. S. Nu citi Pavel Codruţ - creştin îndoctrinat şi atât.

| Clauditza a răspuns:

Citeste Rascoala e vb despre o rascoala a taranilor o nebunie tarani erau inebuniti unul dintre ei a violat o fata e misto.

| Filly_6570 a răspuns:

Incearca Shogun, Tai Pan si restul seriei
Contele de Monte Christo,
Seria Pardalian
totusi nu ignora literatura recomandata pentru scoala o vei gasi foarte placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand "Ceanura pentru un suras" de Rodica Ojog-Brasoveanu happy

e superba cartea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma denii. dar deniile le-ai ascultat si prohodul Domnului? sau ai doar inclinatii morbide? o adiere de viata spre viata nu vrei? ca de moarte spre moarte vad ca citesti. ia vezi si latura cealalta. sa nu mori tanar si nevinovat.mai bine mori din dragoste de viata.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paulo Coelho-Alchimistul, Al 5-lea munte, 11 minute, Veronica se hotaraste sa moara, Ingeri si Demoni-Dan Brown, Vraciul-Tadeusz Dotega Mostowicz, Ion-Liviu Rebreanu, Enigma Otiliei-G.Calinescu