| LauraM01 a întrebat:

Vreau si eu niste idei,trebuie sa dsenez lucruri, obiecte... personalizate adica facute din figuri geometrice [eu am facut cateva da mai imi trebuie vreo 5] idei plisssssssssssss multumesc

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Desene a obiectelor reale, dar cumva asamblate? Profesori nebuni. Pai, aripile : triunghiuri, corpul: trapez, coada: o serie de triunghiuri ascutite, gatul: un cilindru iar ciocul : un con. Si astfel ai o pasare. Daca e bine ce am scris, spune-mi si iti mai spun, idei am, fara numarhappy

| LauraM01 explică (pentru valentingb):

Da e bine daca mai ai idei te rog spune mi le

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Un cal : coada : mute triunghiuri ascutite dispuse invers (sa aiba varfuri), trunchi:un dreptunghi, picioarele din spate formate din doua parti : un trapez/triunghi pentru pulpa si un dreptunghi lung pentru partea de jos, cele din fata un dreptunghi lung, gatul un trapez, urechile :romb, capul trapez alungit. Un catel sau o pisicuta tot cam la fel. O floare: un cerc cu multe romburi sau tiunghiuri in jur, un copac:un dreptunghi cu alte dreptunghiuri pe margini de care sunt agatate diverse forme(frunze) cercuri, triunghiuri, romburi, etc. Note bune!

| Bianca_Gabriela_Rusu_1994 a răspuns:

Poti desena un bloc dintr-un dreptunghi si niste patrate de pus ca geamuri