| Crissssssss a întrebat:

vreau si eu sa ii fac doamnei invatatoare o felcitare de sfarsit de clasa a4a si nu stiu ce sa scriu si sa desenez in ea. Sfaturi big grin funda

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Nu folosi şabloane

Aceasta este cea mai simplă cale: să găseşti o felicitare frumoasă şi să copiezi textul ei, făcând doar două schimbări – numele profesorului şi al tău. Felicitarea aceasta va fi bună la exterior, dar va lipsi din ea esenţa, încărcătura emoţională şi sufletească care trebuie să vină din inima ta. Felicitarea aceasta nu va mai fi din partea ta.

Foloseşte modele ca să înveţi

Dacă găseşti sau ai citit o felicitare frumoasă, studiază-o cu atenţie şi vezi ce o face deosebită. Apoi, încearcă să vezi principii, şi în baza observaţiilor tale, fă o felicitare mai frumoasă, dar care să exprime ce este în inima ta.

Recunoştinţa să fie miezul felicitărilor tale

Felicitarea în sine este o manifestare a recunoştinţei pe care o arătăm faţă de cei ce ne-au învăţat şi ne învaţă. De aceea, înainte ca să faci o felicitare cuiva, aminteşte-ţi cazuri specifice prin care ţi-au slujit învăţătorii şi mulţumeşte pentru ele.

doua felicitari facute de o fetita de 11 ani ( o cunosc ) pentru doamna ei invatatoare o felcitare de sfarsit de clasa a4a :)
http://www.casutacopiilor.info/......fesori.jpg 9d7bd4

Aceste modele necesita doar carton alb, creioane colorate, carioci si lipici.
In interiorul felicitarii scrie ceva din suflet :x

2 răspunsuri:
| contvechiidc a răspuns:

Cand pe valul vietii,
Voi surade tare,
Imi voi aminti,
De doamna-invatatoare.

Cand bine mi-o fi,
Si cu succes mare,
Imi voi aminti,
De doamna-invatatoare.

Cand vreodata-n viata,
Imi va fi si greu
N-o sa uit nicicum,
Doamna sfatul tau!

| Crissssssss explică:

DyA multumesc pentru idee.Ai dreptate.