| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi invoiesc copilul o saptamana de la scoala, dar nu stiu cum sa-i spun doamnei invatatoare... offfff

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| luiza a răspuns:

Ii spui ca trebuie sa rezolvi ceva probleme si o rogi sa il invoiasca, tu ca parinte poti sa iti invoiesti copilul de la scoala fara nici un fel de problema!

| mona a răspuns:

I poti spune ca copilul trebuie internat pentru o serie de analize care sunt urgente sau ca din motive personale trebuie sa plecati din tara si cum nu ar avea sa stea cineva cu copilul il duceti cu voi sau ultima varianta... vorbesti cu mediul de familie si iti da o scutire

| VadTot a răspuns:

Eu Nu te Sfatuiesc cu minciuni! cu minciuna nu ajungi nicaieri, Si una peste alta il inveti si pe el sa minta si nu cred ca ti va placea pe viitor,! Deci daca ai o problema.Ii poti Explica cu multa seriozitate si convingere despre ce i vorba si cu siguranta te va intelege daca si Ea este Mama. unui copilas... ok? Succes!

| DjCristian a răspuns:

Du-te la medicul de familie si i-ai scutire sau vorbeste cu invatatoarea.

| Theo20 a răspuns:

Luați o foaie de la Secretariat cum că copilul este bolnav sau are probleme personale/familie etc. pentru o săptămână, iar copilul va fi învoit, e mult mai simplu așa.