| andreiapostol a întrebat:

Bună ziua. Aș avea nevoie de niște sugestii de cluburi/restaurante unde aș putea să îmi aniversez majoratul (fac 18 ani pe la mijlocul lunii august). Ideea este că vreau să chem aproximativ 30 de persoane, și am un buget de 3000 - 3500 de lei. As prefera de asemenea să fie cât de cât spațiu în club/restaurant - îndeajuns cât să se poată face o horă, spre exemplu. Am găsit câteva cluburi - Fuchsia (însă pare destul de micuț), Barocco, însă voiam să aud și alte sugestii din partea a mai multor oameni. Vă mulțumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu in ce zona stai tu, dar la mine, in zona de munte, e plin de pensiuni cu restaurant mare, si cabane la cheie, cu living 'pretabil' pentru majorate.
Noi faceam petreceri intr-o cabana micuta, cu 20 de locuri (inghesuite, doar 3 camere intime cu 2 locuri), si plateam 400 de lei pentru o singura noapte, 600-700 pentru tot weekend-ul.
Sunt multe pensiuni maricele, cu capacitate in restaurant de 50-100 de persoane, unde poti plati si bucatari, ospatari, sa serveasca mancarea adusa de tine, sa aduci doar alimente, sau sa cumperi direct meniuri de la ei.
Sunt si destule cluburi, restaurante si baruri in zona, dar cam toata lumea prefera cabana sau pensiune.
Chiar daca esti din oras, mai dai 2-300 de lei si asiguri transportul a 15 persoane cu microbuzul, restul banuiesc ca se vor descurca cu masini proprii, taxiuri, si mergeti la o pensiune undeva, unde aveti mai multa libertate.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In Spania sau in Franta? Ca n-ai spus in ce localitate vrei!