| simona72626q a întrebat:

Bună! Am nevoie de un laptop, în general va fi folosit pentru facultate însă aș prefera să fie destul de ok și pentru gaming. Am nevoie de niște sugestii, bugetul este 3000-3500 lei

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i recomandat laptopul pentru gamming, fiindca este mult prea scump, necesita multa memorie si viteza si nu face sens sa cumperi ceva de acest fel, cand exista PC-uri pentru gamming.

Pentru facultate este suficient o tableta sau un laptop mic si usor, fiindca este de luat notite si de salvat documente in word, excel sau PowerPoint.

| sierra1 a răspuns:

Beton armat!

https://www.emag.ro/......DM3CW9MBM/

dar mai stai oleacă, vine vinerea vânătă!

| Dandinelle a răspuns:

Poate apare asta la reducere https://www.emag.ro/......DT6LJ9MBM/

| Andrei0003 a răspuns:

Nu te lua după Violleta 2022 care mănâncâ Nutella ca de obicei. Nu e scump, în cazurile în care diferă prețul, ține cont de faptul că laptopul e un setup complet ce vine cu display, boxe, microfon, webcam, trackpad, baterie, tastatură etc.
,, Există PC-uri pentru gaming"
Unu la mână, un laptop E UN PC.
Doi la mână, există și laptopuri de gaming în aceeași măsură în care există și desktop-uri.
Eu îți recomand să iei laptop. De bugetul ăla poți să iei ceva frumos din gama Lenovo IdeaPad (opțiune bună care îmbină munca de birou/ școală/ vizionare de conținut cu gamingul).