| comet a întrebat:

Am o pagina pe Facebook de 40.000 si vreau sa pun admini. 40 de persoane vor sa devina admini asa ca am creat un grup in care i-am bagat pe toti si acolo o sa pun niste probe. Ma puteti ajuta cu aceste probe? M-am gandit sa fie o intrebare cu "de la ce ora pana la ce ora puteti sta pe pagina", una cu "cat de bine stapanesti photoshopul" si una in care le zic sa puna o poza amuzanta (pentru ca unii nu au simtul umorului si nu o sa fie buni pentru pagina). Dau funda celui care imi zice ce probe as mai putea pune.

Răspuns Câştigător
| miki_6623 a răspuns:

Una dintre probe e sa editeze o poza, una sa iti dea niste poze amuzante si sa iti spuna cam cate dsatea mai are, cat timp poate sta pe pagina, de la ce ora, daca vor avea vrodata probleme cu intratul pe pagina, si sa fie de la 13 ani in sus sa fie cat de cat maturi... Eu asta as face daca as avea acum este treaba ta...

| comet explică (pentru miki_6623):

Exact astea le-am pus si eu laughing Adica m-am gandit la ele si si pe pagina am zis sa aiba peste 13 ani si sa fie maturi. Iti dau fundawinking

| miki_6623 a răspuns (pentru comet):

Multam

7 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Pai trebuie sa faci ceva! Asigurate ca persoanele sunt de incredere. S-au semnalat multe cazuri in care s-au furat pagini, asa ca...

| comet explică (pentru Aide):

Nu se mai pot fura doar daca ii pui moderatori. Acum se pun content creator si nu le mai pot fura tongue

| Unniique a răspuns:

La ce pagini au mai admini sau sunt. Şi întrebi acele pagini ce părere au avut despre acele persoane. Pui de probă în fiecare zi câte 3 admini pentru o singură zi în care vezi cum se descurcă. Trebuie ca adminii să scrie corect, cu cratimă ( - ), etc., nu? Uită-te cum scriu. Să îţi dau un sfat? Nu pune reguli de vârstă, cum ar fi să fie +12, etc, deoarece eu am avut o admină super bună de. doar 10 ani. Dar scria impecabil şi stăpânea extraordinar photoshop-ului. Întreabă-i şi ce programe de editat folosesc. Să nu folosească pizap sau programe de genu, pentru că sincer, mi se pare că se vede urât. Să ştie să facă poze de profil şi copertă, de ce nu? Sau comicuri, meme-uri şi poveşti ( poveşti aş zice opţional, nu e aşa important), sau depinde ce temă are pagina. Dacă găseşti nişte admini foarte pricepuţi, dar să nu se priceapă la unele lucruri îi poţi ajuta. Aşa am obţinut o admină mai bună ca mine pentru pagina mea.
Mă gândesc că nu ştii, dar mă îndoiesc, ca să nu te scoată de la admini şi să fure pagina va trebui să îi pui content creator. Şi nişte sfaturi ar fi să nu facă anumite lucruri decât cu acordul tău.

| Unniique a răspuns:

Ahh! Ai dat deja funda! laughing

| comet explică (pentru Unniique):

Da, dar raspunsul tau merita sad Scuze laughing