| al3 a întrebat:

Stie cineva daca trebuie sa platesc pentru a-mi schimba cartela Orange pentru ca nu mai am semnal, cat? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cartela nu are vina doar daca ti-a expirat timpul de utilizare din cauza ca nu ai mai incarcato, locul unde stai tu probabil nu prinde semnal cum trebuie pe compania respectiva, schimba-ti operatorul daca e.

| al3 explică (pentru mgtow):

Stau intr-un loc cu semnal foarte bun si imi incarc contul lunar.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca SIM-ul tau s-a defectat, il poti inlocui gratuit intr-un shop Orange. In cazul in care el este deteriorat, se va inlocui in shop, in schimbul unel taxe de 7 euro, cu exceptia cazului in care care contul tau prepay are o vechime mai mare de un an, consumul mediu anual este mai mare de 40 de euro si nu ai mai beneficiat de o schimbare de SIM in ultimii doi ani, caz in care va fi inlocuit gratuit.
O zi buna,
Orange Helpers

| aeroclub a răspuns:

Daca esti pe abonament ti-o schimba gratis ca si mie mi s-a intamplat. Te duci cu ea la sediu Orange din orasul tau si ti-o cloneaza pe loc! Bafta!