| IoanaCristinica a întrebat:

Bunaa... am si eu o intrebare... in loc de mara pot alege baltagul la bac?

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Simplu. Daca ti se cere sa scrii ceva despre un roman de Ioan Slavici, il alegi pe care vrei. Dar daca ti se specifica sa scrii despre Mara sau despre Baltagul, atunci scrii despre ce ti se cere. happy

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu alegi nimic...

| marin81 a răspuns:

Dezvolta, cum sa alegi? Invata-le pe amandoua e singura solutie

| IoanaCristinica explică (pentru marin81):

Amandoua sunt romane realit-obiectiv traditionale.....si daca la bac de exemplu subiectul 3 spune sa fac viziunea despre lume a unui roman realist obiectiv traditional nu conteaza pe care din cele doua il sciu nu?

| marin81 a răspuns (pentru IoanaCristinica):

Daca iti vine un asa subiect, eu zic sa il alegi romanul la care crezi tu ca te descurci mai bine/ Personal tot pe Mara as merge