| VivaPitikk a întrebat:

Bunaa! Trebuie sa iau o decizie cam grea! Trebuie sa aleg intre 2 fete. ROXANA love struck si MARIA happy Roxana: Saptama trecuta m-am impacat cu ea pentru ca e cea mai bine prietena a mea de la 1 ann... Neam certat numa 1 data :X Dar data aia ne-am certat din cauza lu Maria. Maria acum 5 ani era mai urata nineni nu se juca cu ea nu mai eu (nu ma interesa frumusetea ei) si acum sa dezvoltat (tot urata ii ) dar a inceput copii sa vb cu ea si pe mine... cu mine nu mai vb cu toate ca is cea mai poulara din scoala. zici ca nu mai exista, am intr. dc? si a zis ca: is prea mik pentru ea (am 11 ani iar Maria 12) ce scuza! Dar Roxana ii in clasa cu Maria (ele doua nu se inteleg) si (eu nu is in clasa.cu ele) dar Roxxy ii mai mica la inaltime ca mine. O iubesc pe Roxana, ele zi m-a intrebat sa aleg si am zis ca maine la spun ce am ales, voi ce ziceti? PS:cauza din care m-am certat eu cu roxi ii: Maria o bagat minciuni la mine despre ea si la ea despre mine.Deci ce ziceti ce sa aleg?

23 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Cand ai zis "Trebuie sa aleg intre 2 fete. ROXANA si MARIA" am crezut ca esti baiat si trebuie sa alegi dintre 2 fete cu care sa ramai, mai ales ca ai zis ca Maria era, si inca este urata.
Dar esti fata, cine zice ca trebuie sa alegi dupa frumusete?
Apropo exprima-te corect si foloseste cratima cum trebuie!
"m-am"=m-am
"Neam"=ne-am
"Roxana ii in clasa cu Maria (ele doua nu se inteleg) si (eu nu is in cls.cu ele) dar Roxxy..." -daca scoti parantezele, vei ramane cu "Roxana ii in clasa cu Maria si dar Roxxy..."
"ele zi m-a intrebat"
si mai sunt si altele, am si sarit peste cateva.
Si daca zici ca una dintre ele a bagat minciuni, atunci de ce mai stai pe ganduri sa alegi.

| pwp a răspuns:

Pe roxana fara doar si poate happy

| Jadis a răspuns:

Normal ca trebuie sa o alegi pe Roxana. Dupa cate ai povestit sus e evident ca Mariei nu ii place de tine si nu e o prietena adevarata. O prietena nu barfeste sau zice minciuni. E evident ca Maria vrea ca tu si Roxy sa va certati. Si ce daca ai 11 ani? Si eu am o prietena de 13, eu am 14 si e mai mica ca mine la inaltime. Asta nu e o scuza. Ce conteaza la o prietena e comportamentul si respectul si ajutatul reciproc, distractia impreuna si ibirea reciproca ca intre doua surori. E evident ca tu te intelegi mai bine cu Roxy. Cu roxy ai si o prietenie lunga si e pacat sa o pierdeti. Parerea mea e ca nu e frumos sa pui pe cineva sa aleaga. Dar totul depinde de tine... Da stiu, o sa iti zici: daca o aleg pe roxy se supara maria si invers. Eu zic sa o alegi pe roxi. Clar

| DeNyyy a răspuns:

Eu zic ca .Roxana...pentru ca Maria. a stst cu tine doar ca sa te foloseasca.sincera sa fiu. daca te credea prietena ei...maria nu te-ra fi lasat balta.asa ca Roxana

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu hotaram noi pentru tine...
Insa va sfatuiesc pe toate(tu, Roxi si Maria) sa nu mai fiti atat de copilaroase.Nu va mai puneti un pe alta sa alegeti intre x si y, acesta este un lucru pe care il fac cei din clasa I, nu din clasa a5a respectiv a6a!
Si daca tot o descrii atat de rea si mincinoasa pe Maria care ti-a facut atat de mut rau, cu toate ca tu te-ai purtat frumos cu ea, de ce ne mai intrebi pe noi pe cine sa alegi cand, in mintea ta, ai ales-o deja pe Roxana (se observa acest lucru chiar din primele fraze)?
Poate am fost un pic dura, dar asta cred...

| Frau a răspuns:

Clar ca roxana, dra nu crezi ca ar fi mai bine sa te intelegi cum amndoua? happy
in orice caz...bafta!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu pot sa iti zic eu pe cine sa alegi, dar iti spun doar ca prietenia adevarata se vede si la greu, nu numai la bine. Gandeste-te care dintre ele doua a fost mai aproape de tine si te-a ajutat mai mult atunci cand ai avut vreo problema...
Inainte de a alege, asigura-te ca este decizia cea buna.
Dar, ii dau dreptate lui "ginger", daca ti-ar fi bune prietene, nu te-ar pune niciuna in situatie de a alege doar pe una dintre ele.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai normal ca pe Roxana.winking

| PatryRox a răspuns:

Stai cu roxana, las-o pe maria, chiar daca ii mai populara ca tine acum, prietenia conteaza mai mult crede-ma...winking sper ca te-am ajutatwinking

| Kerli a răspuns:

Nici una nu iti este o prietena prea buna deoarece prietenii adevarati nu te pun sa alegi
daca as fi in locul tau ori as ramane prietena cu amandoua ori as renunta la amandoua
si scrie si tu mai corect
"ele zi m-a intrebat sa aleg si am zis ca maine la spun" tu sti ce greu am inteles fraza asta? rolling on the floor

| AndraAlee a răspuns:

Roxana

| TJohannaB a răspuns:

Si eu trebuie sa aleg intre doua fete: Briana si Ariana pentru ca ele nu se inteleg si le-am zis ca ori se inteleg amandoua ori nu mai sunt prietena cu nici una.

| Jhonny18Villa a răspuns:

Din cate zici tu... Roxana happy

| JustMe_8650 a răspuns:

Roxana

| DianaAndreeaDeea a răspuns:

Roxana

| maryiusz97 a răspuns:

Roxana

| ScorpyutZa a răspuns:

In nici un caz Maria. Alege`o pe Roxana si fiti alaturi una de alta. love struck Va cunoasteti de atata timp, va intelgeti bine, in ea poti avea incredere.
Spre deosebire de Maria, care este o egoistawinking si doar s`a folosit de tine. happy Ea nu se poate numi prietena.

| Diana7383 a răspuns:

Roxana.

| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca daca se comporta asa, Maria nu merita, cal putin pana la o schimbare de atitudine, prietenia ta. Probabil ca cineva i-a bagat in cap ceva ca nu e bine / cool sa fii prieten cu cineva mai mic. Habar nu am, dar ceea ce face, in afara de nerecunostinta, este rautate, si nu am observat un motiv suficient de bun ( varsta nu mi se pare un motiv bun).
Daca ar trebui sa aleg, as alege, desigur, Roxana.

| DyTz@ a răspuns:

Roxana evident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege'l pe Mirel!

| Lyssa97 a răspuns:

Roxana pare mult mai de treaba din cate mi-ai zis tu.deci cu siguranta roxana.maria dupa cate miai zis ca ii si urata se mai crede si mai smechera cum ai zis si tu ''crede ca esti prea mica tu avand 11 ani'' si ea 12winking...ROXANAA!

| Nykolleta_2021 a răspuns:

Buna.

stiu prin ce treci.Eu am avut d ales intre cea mai buna prietena sh propia verisoara.Acele persoane din viata mea s`ar fi omorath una p altha.

Alina { verisoara mea } = Este o fata care s crede ``fotomodell innascut ``.Nu stie nici macar un secreth de`al meu.Niciodatha nu m`am inteles cu ea.Doar pentru. a`i casthiga inima baiatului` dorit m`ar fi omorath.

Sorana { prietena cea mai buna } = Aceastha fata este unik in inima mea.Este o pers care m`a invatath ce insm cuv ``Prietenie``.Nu as putea concepe viata fara ea.Este cea mai importanta pers din viata mea.O iubesc mai mult decat viata mea.

Am ales`o p Sorana.Ptr. ca stiu ca nu m`a vanduth si nu ma va vinde niciodata.Sh ink odt in viata am ales o decizie buna.Sh ink odt am invatath ca nu mereu familia este p primul` loc.

te-am pupat!