| alexxa_7522 a întrebat:

Bunaaa TPU va rog dati-mi si mie niste statusuri dragute happy funda! :d

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Alexxa!
"Acolo unde este un colt de lumina poate exista si un pic de dragoste, in care tu traiesti din plin alaturi de cei dragi asa ca traieste!"
"Unde nu-i lumina, nu-i viata decat pentru fiare ale lunii in care nimeni nu poate traii, n-ai pe nimeni, asa ca salveaza-te!"
"O prietenie adevarata este in viata ceea ce este o oaza in pustiu:un colt verde de umbra in infernul fierbinte si galben al nisipului nestatornic."

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Sper ca astea iti plac:

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti,ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce?nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'.asta era in generala acum e fata de liceu,sh e dementsiala!

Discoteca toata,se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa!Auzi multh blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica,ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine,nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

Dc cand te intrb ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu!Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc. .

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p . Incearca sa zambesti , urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec,ba da`le dracu'

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau?mai bine ar fi sa calculezi din nou

Nici prea vulgar,nici prea cuminte...dua cu tine ma simt 'high' iubirea face legea:X

Sh cu toate astea...tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vn[:X]

Nu esti decat o marioneta sh iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''...

Nu pot sa-mi iau gandul deloc de la tine ! Parca as vrea sa fii in fata mea sa-mi spui ca va fi bine .

Visam că DRAGOSTEA e simplă şi trece ! Şi că nu te lasă rece când ÎL VEZI CĂ UMBLĂ CU 10 !

sts pe care il am eu acum:'' Poate ca asta o sti si tu .Ca dragostea`i o curva tu esti un deja`vu !''
Asculta’ti inima si iti va spune : Iubeste’o pana mori , ca o fata ca ea nu gasesti de 2 ori !
De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic !
I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine…
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
Sh'cum se schimba unii in curve.nc nu'ti vn sa crezi

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau?mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti?eu nu te mai suport!

Ce fac?Cum fac?treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta sh iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`soont subiekt d Barfa`Tu cretinoo esTy oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti,ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce?nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea,dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'.asta era in generala acum e fata de liceu,sh e dementsiala!

Discoteca toata,se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa!Auzi multh blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica,ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine,nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

Dc cand te intrb ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu!Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc. .

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p . Incearca sa zambesti , urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec,ba da`le dracu'

Nici prea vulgar,nici prea cuminte...dua cu tine ma simt 'high' iubirea face legea:X

Sh cu toate astea...tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vn[:X]

Nu pot sa-mi iau gandul deloc de la tine ! Parca as vrea sa fii in fata mea sa-mi spui ca va fi bine .

Visam că DRAGOSTEA e simplă şi trece ! Şi că nu te lasă rece când ÎL VEZI CĂ UMBLĂ CU 10 !
Nu te deranja sa ma dernajezi,...=pentru dnd

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti !

Zambeste camelia te iubeste!`:-x

Un prieten bun.Un zambet curat.Un cer senin si norii au plecat:-x

I feel sick.
Fii atenta 1 pui ce simti
uite
>The angels deserved to die...
>Dragostea nu ocoleste pe nimeni>uite ca a facut o excetie si nu ma simt ca un om normal printre toti ,ma simt parasit/a
>De ce?De ce eu?De mereu?De ce nu tu?
>.:*vorbeste daca vrei sa ma enervez
A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic)

A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste)

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget (Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat)

I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS(Sunt inconjuar de ingeri.Ii numesc PRIETENI)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata

Viata este acel joc de strategie in care trebuie sa te lupti pana la capat pentru ati indeplinii visurile

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.

Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita.

Constiinta vietii pretuieste mai mult decat viata

Pictura este poezie tacuta

Muzica exprima tot ceea ce nu poate fi exprimat in cuvinte, dar pe care nu poti pastra linistea

Muzica este ca luna in noaptea sumbra a vietii

Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj

Daca judeci oamenii, nu veoi avea suficient timp sa-i iubesti

Music is life (musica e viata)

Viata este o aventura in iertare.
Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer ,pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? Te iubesc !

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput .

Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine!

Sunt un spiridus infocat, si la noapte ma voi strecura la tine-n pat !

In romania 3 milioane de oameni fac sex. doua milioane au terminat. si un milion se pregatesc sa o faca.Numa un *** ca tine sta si citeste mesaju asta :-)

Daca as fi pamant m-as ingopa cu tine. Daca as fi apa m-as ineca cu tine. Daca as fi aer m-as sufoca cu tine. Daca ai fi foc te-ai arde cu mine?

Suna-ti prietena, s-ar putea sa fie cu mine

Ai 25 de secunde ca sa-mi trimiti un SMS din care au mai ramas 15... daca nu-mi trimiti in urmatoarele 10 secunde, din care au mai ramas 5 imi datorezi O NOAPTE DE DRAGOSTE .

D dimineata nu am mankat pentru ca m-am gandit la tine,la pranz nu am mankat pentru ca m-am gandit iar la tine,iar noaptea nu am putut sa dorm pentru ca muream d foame!

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

Acest mesaj a fost trimis exclusiv pentru persoanele dragute si frumoase. Evident l-am trimis la un numar gresit. Ne pare foarte rau pentru deranj.

Barbatii sunt ca jocul de carti. Ai nevoie de o INIMA sa ii cuceresti, de o TREFLA sa te casatoresti, de INIMA NEAGRA sa ii suporti, de o CRUCE sa scapi de ei.

Fetele sunt ca internetul. Toate domeniile interesante sunt luate deja.

Prietene! aminteste-ti ca fara prostie nu ar fi intelepciune si fara uratenie nu ar frumusete ...deci la urma urmei lumea are nevoie de tine.

Daca ne-am afla pe un vapor si el s-ar scufunda si daca-r fi doar o singura vesta de salvare . mi-ar fi asa dor de tine

Acest mesaj poate fi citit doar de persoane sexy. Mai incearca.Incearca inca o data.Nu forta nota, urato!

De ce barbatii sunt ca si calculatoarele: sunt fara ajutor cand sunt aprinsi; au multe idei, dar nu stiu ce sa faca cu ele; imediat ce iti alegi unul, un model mai bun apare pe piata.

Superstire!un studiu independent a dovedit cei care au o viata sexuala proasta si sunt frigizi in pat citesc acest mesaj in mana dreapta.

Ma nasc in buzele tale, sa traiesc in mana ta, sa ard de bucurie cand ma saruti si sa mor la picioarele tale! Ce zici? Ti-ar placea? . Mie NU!

Te vreau, te doresc vreau sa te fac sa suferi sa te tarasc in pat si sa plangi de durere si pana la urma tot a mea vei fii. Cu drag GRIPA.

Azi noapte am avut nevoie de tine atat de tare, incat m-a durut. Am vrut sa fii în mine, sa imi arati ca te pricepi la magie. Dar nu te-am gasit, PARACETAMOL idiot!

De-ar fi sa mor prin propria vointa�. as vrea ca tu sa implinesti unica si mica mea dorinta��. sa ma iubesti la fel cum te iubesc si eu. iubeste-ma acum� caci un carbune stins se mai aprinde foarte greu.

daca intr-o dimineata m-as trezi fara tine as suna la 112 te-as da disparut...as spune sa nu te caute ca atat de mult ma iubesti incat nu poti trai fara mine si dragostea mea si vei reveni singur acasa...
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme !

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere.

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era .

Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă.

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire.

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei.

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noi. Dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2 .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?!

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc!

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt nişte amintiri care veşnic o să doară . Pentru tine e o simplă poveste de seară...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit . Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat !

funda ?
pa,pa

| elishaa a răspuns:

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste.

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

4. Nu invata niciodata un porc sa cante, pierzi vremea si mai enervezi si porcul.

6. Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis.

9. Mi-am luat oglinda sa imi vad avataru…

10. Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa…

Bonus: Fa-ma Doamne ce n-am fost … padurar si sef de post!

Sper ca-ti plac.

| GeorgeMariusIasi a răspuns:

Bun gasit. Pana a raspunde la intrebarea ta, am si eu una: de ce doresti atat de mult un status dragut(z)? Pana si "banalul" available e dragut(z), cel putin pentru mine. Revenind la intrebarea ta, am lasat si eu candva un status care continea un set de versuri al unei melodii. Daca esti interesata, asculta melodia "Crede" de la Voltaj si adauga ca status ce simti tu de acolo.

Si ca ajutorul meu, sa fie complet, melodia o poti asculta aici:
http://www.youtube.com/watch?v=LfYAfqDYQbo
iar versurile de unde poti da copy-paste le gasesti aici:
http://www.versuri.ro/versuri/mhhie_voltaj+crede.html

Ca o completare, mai nou, ascult foarte des o alta melodie, respectiv "Vino Aici" de la Zoia Alecu pe care o poti asculta aici:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
iar versurile sunt aici:
http://www.versuri.ro/versuri/mfmkl_zoia+alecu+vino+aici.html

Legat de a doua recomandare ("Vino Aici"), pot spune ca am cateva zile de cand ascult melodia asta foarte des datorita mesajului profund pe care il contine.

In final, multumesc pentru rabdarea cu care sper ca ai citit lungul meu raspuns. Daca mai ai nevoie de ajutor, nu doar la gasirea unui status dragut(z), cauta-ma. Succes si spor la tot.