| AnOnim_6902 a întrebat:

Cam cat costa o chitara adevarata?

7 răspunsuri:
| hardy1 a răspuns:

Incepe de la 300-500lei si poate ajunge la cateva mii de euro, depinde ce vrei una buna e cam 1500lei

| victor_2113 a răspuns:

Pai...putin...cam 2000 lei noi una electrica! asa-i ca e putin?big grin

| alecsandor a răspuns:

Salut, pretul unei chitare clasice incepe de pe la 200-250 ron, o acustica poate fi achizitionata incepand cu 300-350 ron, iar o chitara electrica va costa peste 400 ron. Iata aici un articol care te va lamuri in acest sens, plus cateva sugestii de chitare accesibile pentru incepatori:
http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/cat-costa-o-chitara/

Succes!

| TheHeadbanger a răspuns:

Eu am o chitara clasica.Am cumparat-o din Italia si am dat 97.99 Euro pe ea.M-a tinut 4 ani, deci asta e 1 pret de chitara la mana 1. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi destul de mult, dar pentru tine iti recomand o chiatara cu barbi(sau cum P*M s-o scrie) laughing

| Ioana2012J a răspuns:

Acum un an costa intre 6-8 milioane, dar depinde de model etc...

| msil3 a răspuns:

Depinde dacai proasta in jur de un milion
Dacai asa si asa doua milioane
Si bune trei miloane
Daca e electrica 5-10 mil