| MrWrestleMania a întrebat:

Cand va fi pusa in vigoare aceasta lege, ACTA? In iunie? Daca tocmai in iunie, pot sa descarc pana atunci chestii, fara sa ma urmareasca astia de unde am eu internetul? Sau deja a fost pusa :O?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu este lege, va fi lege doar dupa aprobarea de catre Parlamentul European si ratificarea de catre Parlamentul Romaniei. Avand in vedere reactiile negative la adresa acestui tratat nu cred ca o sa fie adoptat in forma actuala. Numai bine!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cica tratatul acta a fost semnat de Romania si cele 31 de state din UE dar nu s-a facut public http://www.youtube.com/watch?v=TKfdvb35lyU&feature=fvst

| Bradster a răspuns:

In iunie va avea loc votul pentru ratificare in Parlamentul European; dar mai sunt cateva state ce nu sunt de acord, printre care si Germania.